Starostlivosť o dušu // Care of the Soul

blog de la licorne

Krásny štvrtok vám želám. Zhruba po roku prichádzam s novým článkovým formátom, ktorému by som sa chcela venovať dlhodobo. Nápad mi utkvel v hlave niekedy začiatkom minulého roka, no na jeho realizáciu som sa napokon odhodlala až teraz. O starostlivosti o dušu som prvýkrát počula v kontexte s Aristotelom, na prednáškach filozofie v zimnom semestri. V priebehu niekoľkých sekúnd som vedela, že to je presne to, akým smerom by som rada tieto nové druhy článkov na blogu orientovala. Každý z nás má vlastnú dušu a pre každého starostlivosť o ňu znamená niečo iné. Ja zažívam odľahčenie a potešenie duše pri niektorých z činností, ktoré vykonávam. Dnes by som sa preto rada zamerala na činnosti, popri ktorých vykonávaniu cítim uspokojenie svojej duše. Tými činnosťami teda sú ...

Hello my little licornes ~ It´s been something over the year since I decided to publish a new article format. I had already wanted to do it in the begin of the last year, but somehow I hadn´t felt like publish any. When I heard about the "Care of the Soul" for the first time, it was during the lecture from Philosophy. Immediately after hearing those words I realized, I would like to name the new articles like this. I wanted something connected with my personality, with my soul. I think that those words can describe it to the most. In today´s article, I would like to share with you some activity which makes my soul happy and somehow light. Those activities are ... (English translation at the end of this article :))

započúvanie sa do klavírnych skladieb a celkovo počúvanie vážnej hudby ~ Nemám nič proti akémukoľvek druhu hudby, no je pravdou, že klasická hudba má v sebe niečo jedinečné. Čo sa týka klavírnych skladieb, nedám dopustiť na Sergeja Vasilieviča Rachmaninova

Tumblr ~ Prezeranie obrázkov na Tumblr-i beriem ako istú formu relaxu. Rada si prezriem architektúru minulých storočí, svetoznáme umelecké diela, krásne pripravené raňajky vo francúzskom štýle ...

kreslenie a maľovanie ~ Činnosť, ktorá ma napĺňa už od útleho veku. Už na ne nie je toľko času, ako kedysi, avšak vždy si na túto činnosť vyhradím aspoň chvíľku.

Starostlivosť o dušu

pozeranie anime a čítanie mangy ~ K tomuto nemám čo dodať. Pokiaľ ste našli svoju lásku k týmto dvom produktom japonskej kultúry, určite viete sami za seba povedať, aký to je hrejivý pocit, keď nájdete anime alebo mangu presne podľa vašeho gusta. Pre niekoho sú to knihy, pre mňa práve toto.

prechádzky po lúke, dedine, prechádzky lesom ~ Milujem letné dni a hlavne podvečery, kedy sa so starkou vyberieme venčiť Habka, s tetou poprechádzať sa po lúke alebo celou rodinkou naprieč lesom. Príroda má svoje čaro, svoju silu, netypickú krásu a tajomstvá, vďaka ktorým dokáže minimálne moju dušu zbaviť všetkého zlého a priviesť ju na nové pokojné myšlienky.

držanie fotoaparátu ~ Zhotovovanie fotografií je ďalšou činnosťou, bez ktorej sa neviem zaobísť. Keď držím fotoaparát a chystám sa urobiť nejakú fotografiu, chcem ju zachytiť čo najlepšie a najautentickejšie tomu, ako ju vidím ja, vlastnými očami. Chcem aby ju presne takto videli aj ostatní.

čítanie citátov, ktoré hovoria z duše ~ Myslím, že pri tomto bode sa netreba nijako špeciálne pozastavovať :)

pitie kávy (najlepšie so sójovým vanilkovým mliekom) ~ Darmo, milujem kávu. Je to niečo, čo ma inšpiruje niečo tvoriť, čo mi dáva nové nápady a myšlienky, čo pomáha mojej mysli si trochu oddýchnuť.

adekvátny spánok ~ Poznáte tie rána, keď sa vyspíte do sýtosti, bez pocitu akejkoľvek únavy, že?

čítanie kníh, ktoré by vám mali byť akoby "návodom" ~ Napríklad ako sa stať Parížankou, nech žijete kdekoľvek či séria kníh o Madam Chic. Rada čítam tipy, ako sa ako človek nejakým spôsobom kultivovať.

Starostlivosť o dušu

Momentálne mi nenapadá už žiadna iná činnosť, preto by som sa rada opýtala na tie vaše. Aké sú vaše najobľúbenejšie činnosti, vďaka ktorým cítite, že vaša duša rozkvitá? :)

--------------------------------------------------------------------------------------------
classical and piano music ~ I don´t dislike any music genre but it´s true that classical music has something special in itself. It makes you calm and rested. My the most favourite pianist is definitely Sergei Vasilievich Rachmaninoff ♥

Tumblr ~ I just love browsing tons of lovely pictures from the architecture, art, different places etc. I love beautiful pictures.

draw and paint ~ I´ve been drawing and painting something since I can remember. This artistic activity is connected with my life since my childhood and even despite the fact that I don´t have much time for that now, I can always make at least a few minutes to draw something.

watching anime and reading manga ~ If you are interested in those two products of japanese culture like me, you don´t have any special explanation. For us, "otakus" it´s like books for other people.

walking on the meadow, at the village, through the forest ~ I just love summer days which we spend at the village. I like early evening walks with my grandma and Habi, with my aunt on the large meadow and with my family across the whole forest. Nature has its own magic, power, beauty and secrets. It´s able to make me focus on the new happy thoughts.

holding the camera ~ I can´t imagine my life without taking the photos. Every single time I want to take one, I want to do it as much precisely as I can. I want to show people that scenery/thing/animal/flower etc. how it looked like while I was looking at it myself.

reading the quotes ~ Do I have to explain this activity? I don´t think so. You probably already experienced that feeling yourself at least once.

drinking coffee (especially with a vanilla soy milk) ~ Drinking coffee makes me feel calm and inspirative. I can think about almost everything and during drinking, I usually get a lot of new ideas from different parts of life.

sleeping ~ One of the best feeling in the world is when you wake up fresh and rested. Without any signs of fatigue.

reading the books which appear as they are some life "tutorials" ~ Especially the books like How to be a Parisian or books from the Madame Chic edition. I like reading tips which may help you with your own cultivation.

I guess that´s all that I wanted to say at least today. Do you have any special activity during which you feel like your soul is blooming? :)

Comments

 1. Oooh, skvelý článok :) tiež milujem tieto činnosti. Klasickú hudbu počúvam stále, zbožňujem najmä minimalistov Glassa, Reicha alebo operných skladateľov. Takisto veľa čítam, rada hľadám nové inšpirácie na pintereste a pod :)

  www.flungoutofspace.com

  ReplyDelete
 2. Zuzka K21:25

  príjemný článok. Pitia kávičky, prechádzky a čitanie tiež radim k svojim oblubeným činnostiam, ktoré mi uspokojuju dušu.
  Ale taká manga či anime mi nič nehovorí.

  ReplyDelete
 3. I think we have a lot in common))


  KireiKana

  ReplyDelete
 4. leah rachel15:01

  You sound just like me. I love anime, drawing & painting, piano and tumblr too! :)

  Cyber Mermaids | Alternative beauty, fashion and lifestyle blog

  ReplyDelete
 5. We share some activities! I also love drawing and painting, anime, piano and taking pictures :)

  http://free-colors.blogspot.pt/

  ReplyDelete
 6. Exploring Tumblr is seriously amazing ♥

  ReplyDelete
 7. Teší ma, že máme niečo spoločné :)

  ReplyDelete
 8. Ďakujem za komentár a tipy na umelcov ♥

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)

Popular Posts