PURYA! Vegan Protein Drink & BioToday

PURYA! Vegan Protein Drink recenzia

Všetkým prajem krásny večer. Tento týždeň sa toho udialo veľmi veľa a moja energia bola často na bode mrazu. Dokonca až tak, že som mala ledva chuť zobrať do ruky to kvantum kníh a poznámok a učiť sa z toho. Vo štvrtok sme mali imatrikuláciu, vďaka ktorej sme sa oficiálne stali študentmi Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach. Ceremónia prebehla rýchlo, následne nato sme mali ešte seminár z antropológie a potom sme sa rozutekali všetci domov.

Okolo siedmej sme sa stretli v meste, pretože sme si ako masmediálnici naplánovali spoločnú večeru a posedenie za účelom spoznať sa s našimi novými kolegami. V piatok som s mamčiným priateľom navštívila svojich starých rodičov, kde už na mňa čakali aj dva balíčky - jeden s oblečením a druhý s novým septembrovým Kawaiiboxom, na ktorého obsah sa môžete tešiť už v budúcich dňoch v rámci blogového príspevku.

Hello my little licornes! ~ How have you been this whole week? I´ve been pretty exhausted almost every single day and I had hardly an energy for reading books and studying. On Thursday, we had a special occassion ceremony called imatrikulácia in Slovak and after that we had a seminar from Antropology. When the uni finished, we went home and prepared ourselves for the next event that Thursday - our department, Mass media studies, decided to go on dinner together, to get to know each other better. On Friday, me and my mum´s BF went to my grandma and grandpa. I had there two packages - the first one contained two clothing items and the second one was Kawaiibox. I will post an article about kawaii stuff soon :)

* poskytnuté na recenziu
* provided for a review


PURYA! Vegan Protein Drink recenzia


PURYA! Bio proteínový drink jahoda-vanilka je prvou zmesou vegánskeho proteínu, ktorá je pripravená na pitie a navyše výborne chutí! PURYA! je nemecká firma, ktorá je expertom na vegánsky proteín navyše poskytuje produkty v BIO kvalite. Obsahuje slnečnicový, tekvicový a konopný proteín, pričom nie je umelo prisládzaný. Drink bráni pocitu vlčieho hladu, telo zasýti a poskytne mu nevyhnutné živiny. Ideálne by sa mal konzumovať pred a po tréningu.

Môj vzťah k cvičeniu sa nezmenil, len už na to nemám toľko času, ako kedysi. Snažím sa to kompenzovať aspoň počas víkendov a voľných dní, ale aj cez voľné dni musím robiť veci do školy. Každopádne, prečo by sme museli piť proteín primárne iba kvôli cvičeniu? Poslúži aj ako dokonalá náhrada jedla, pokiaľ ste v časovom vypätí. Samozrejme, z času na čas, nie pravidelne. Pijem ho primárne počas dňa alebo ráno, keď potrebujem dodať energiu či nakopnúť do dňa.

- lahodná vanilkovo-jahodová chuť
- vynikajúca chuť aj bez pridaného cukru
- možnosť prípravy v spojení s mliekom či vodou
- odporúča sa vypiť nápoj ihneď, poprípade ho uskladniť v chlade
- zaženie hlad a zároveň dodá energiu


Bio protein drink made by PURYA! has a strawberry-vanilla flavour. It´s a vegan protein mixture which is made for drinking. PURYA! is a german company which provides products just in a bio quality. It contains sunflower, pumpkin and hempen protein and it doesn´t contain any added sugar. It helps you with hunger and gives your body a needed nutrition. It should be consumed before and after a workout.

My attitude of working out hasn´t changed a bit but I don´t have much time for that now. I try to work out at least during the weekends or free days. But who said you can drink protein only if you work out? Nobody. From time to time, it´s good when you at least drink something like this if you don´t have any time to prepare a food. I usually drink it in the morning or during the day, when I need to gain an energy.

- delicious strawberry-vanilla taste
- amazing taste even without added sugar
- you can prepare it with milk or water
- you should drink it immediately or at least place it in the fridge
- (one) meal replacement, energy supplier

Viac produktov značky PURYA! nájdete na e-shope Elixi.sk

Bio Today Almond Butter Mandľové maslo

Mandľové maslo bolo na mojom zozname vecí, ktoré by som rada ochutnala, pomerne dlho a som rada, že sa mi konečne podarilo si ho zaobstarať. Je od značky BioToday, ktorá ponúka pestrú škálu najrôznejších potravín, všetky vo vysokej kvalite a v bio prevedení. Výrobky neobsahujú žiadne umelé dochucovadlá ani stužené tuky. Sú vyrobené zo 100% rastlinných ingrediencií. Má hustejšiu konzistenciu, uchovávam ho mimo dosah slnečných lúčov, ale zasa nie v chladničke. Musela by som potom čakať dlhý čas, kým by bolo pripravené na konzumáciu.

Pridávam si ho do ovocných smoothies, do ovsenej kaše a konzumujem ho dokonca aj ako normálne maslo. Napríklad s celozrnným tmavým pečivom, ktoré rozkrájam napoly, maslo natriem na jednu z vnútorných strán, pridám syr, šunku, šalát a ďalšiu zeleninu podľa chuti, preložím druhým koncom pečiva a konzumujem. Má jedinečnú mandľovú chuť, ktorá ale nie je natoľko výrazná, aby narušila ostatné chute ingrediencií. Zdravá a chutná alternatíva s nezameniteľnou chuťou :)

I wanted to taste an almond butter for quite a long time and I´m glad I had finally an opportunity to do it. It´s made by BioToday brand which provides a different scale of products, all of them in a high bio quality. They don´t contain any added flavoring, hard fat either. They´re made from100% vegetable ingredients. It has a solid consistency. I don´t keep it in the fridge, just in the place where sun rays can´t reach.

I add it into fruity smoothies, into an oatmeal porridge or I use it like an ordinary butter. I just grab a wholemeal baguette, cut it into half, add there a cheese, ham, lettuce or another vegetable, put the other half on and I eat. It´s a fine almond taste which is not too strong to "ruin" the other ingredients´s taste :)

Bio Today Almond Butter Mandľové maslo

9 comments:

 1. I have never tried almond butter; it looks very appetising though.

  LUXESSED

  ReplyDelete
 2. Carola K21:29

  I would also love to read about the kawaii box. I love anything kawaii. The drink sounds great. I just started to work out and this is nice to try out. Strawberry vanilla sounds really good. I love that. I have no experience with almond butter. No idea you could put it in smoothies!

  ReplyDelete
 3. I have some problems now with contacting them but I hope I´ll publish it this next week :)

  ReplyDelete
 4. Almond butter is very new to me. I am tempted to taste it reading your description.
  Sounds similar to peanut butter but better. :)

  ReplyDelete
 5. Malaika Fernandes15:02

  The vegan protein drink interests me quite a bit since i am a vegetarian and definitely want to try out almond butter because i have had cookies made out of it but never in its pure form

  ReplyDelete
 6. Love this amazing post, vegan protein drink sounds good, love to try it soon, thank you for sharing!!!

  xxx

  www.bridesonamission.com

  ReplyDelete
 7. Oh very interesting products darling!
  xx

  www.sakuranko.com

  ReplyDelete

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)