{EVA} Jogurtovo-uhorkový a medový pleťový krém

EVA Yoghurt & Cucumber Cream

Pekný deň prajem všetkým, ktorí si opäť našli chvíľku a zavítali na môj blog. Keď som vyberala darček pre maminu ku Dňu matiek, zamyslela som sa nad tým, čo by mohla momentálne chcieť a zároveň aj potrebovať. Zhodou náhod sa v tom čase na e-shope Notino.sk objavili tieto dva pleťové krémy od značky Eva, o ktorej som dovtedy ani netušila. Okrem týchto dvoch krémikov som jej objednala ešte pár drobností, každopádne tento článok bude zameraný práve na recenziu týchto dvoch.

Hello everyone. Thank you all for spending your time by visiting my blog once again. When I was choosing a gift for my mother for the Mother´s Day I was thinking about a lot of stuff. I wanted something also useful for her, so I decided to order her two skin creams through a Parfums.sk. They´re made by a brand called Eva, which I hadn´t heard about until I found these ones.

EVA Yoghurt & Cucumber Cream

Uhorkový krém mi padol do oka ako prvý, keďže viem, že mamina sviežu uhorkovú vôňu miluje. Jeden krém s uhorkou už v minulosti používala a veľmi si ho pochvaľovala. Voľba bola teda jasná. Oba krémy majú vodnatú konzistenciu, ktorá sa do pleti vpije do niekoľkých sekúnd a nezanechávajú na nej hrubý mastný film. Ideálne je používať ich v malom množstve, keďže vďaka svojej konzistencii pokryjú dostatočne veľkú plochu. Oba majú 55g a pochádzajú z Egypta. Uhorkový má nevtieravú, sviežu, jemnú vôňu, no či sa jedná presne o uhorku, to si nie som istá. Je to hydratačný krém, ktorý by mal obsahovať prírodné bio zložky vďaka ktorým bude vaša pleť dokonale vyživená a hydratovaná po celý deň. Je vhodný pre mastnú pleť.

Čo sa týka zloženia, pri oboch krémoch mám pochybnosti. Jednak sa v nich nachádzajú rôzne látky a ďalej mi chýba ich zloženie na pôvodnom obale. Teda možno je napísané v arabčine, každopádne tomu ja nerozumiem. Krémy prišli s prilepeným lístočkom v češtine, avšak zloženie nebolo úplné. Pátrala som teda na internete, no s ich zložením som veru spokojná nebola.

Cucumber skin cream cought my attention as the first one. My mom just loves cucumber scent. Both creams have a watery consistency, which soakes into skin really fast. It´s ideal to use it in a small amount because its consistency. Both of them contain 55g and they come from Egypt. Cucumber one has a fresh nice scent, but I´m not really sure if it´s a cucumber scent. It´s a moisturizing cream which should also contain bio ingredients. It´s made for an oily skin.

I´m not really sure about its consistency. They also contain parabens and another chemical, not really good for skin, substances. Their composition isn´t complete as well which is kinda off-putting.

Zloženie: Aqua, Cucumber extract, Polyoxypropylene (15), Stearyl Ether, Polyoxyethylene (21), Propylene Glycol, Stearic Acid, Yoghurt extract, Jojoba oil, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben.

Hodnotenie: 3/5.

EVA Honey Cream

Tento medový krém je určený proti vráskam a na regeneráciu pleti. Môžete ho používať cez deň, ale i počas noci. Má rovnaké vodnaté zloženie ako ten uhorkový a taktiež sa do pleti rýchlo vpíja. Pleť bola po pravidelnom používaní hydratovaná a o niečo vypnutejšia. Má nevšednú, sladkastú, orientálnu vôňu. Ale i napriek tomu musím podotknúť, že aj v tomto prípade sa mi zloženie veľmi nepáči. Dokonca k úplnému zloženiu tohto krému som sa ani nedostala. Každopádne, ani jeden z krémov našťastie nespôsobil žiadne alergické reakcie či iné nežiadúce účinky na pleti.

Honey cream should provide your skin an anti-wrinkle effect and a skin regeneration. You can use it during the day or night. As you prefere. It has the watery composition as well. Skin is moisturized whole day and after longer using it also makes your skin a bit tighter. It has an atypical, sweet, oriental scent. Even in this case I´m not really satisfied with its composition. I was browsing it also through the Internet, but I couldn´t find complete information anywhere. At least, it hasn´t caused any allergic reaction or any other unpleasant effects.

Zloženie z lístočku: Honey, Glycerine, White soft paraffin, Liquid paraffín, Cetearyl alcohol, Aqua, Propylparaben, Propylene glycol.
Hodnotenie: 3/5.

EVA Honey Cream