EVA Jogurtovo-uhorkový a medový pleťový krém

Pekný deň želám všetkým, ktorí si opäť našli chvíľku a zavítali na môj blog. Keď som vyberala darček pre maminu ku Dňu matiek, zamyslela som sa nad tým, čo by mohla momentálne chcieť a zároveň aj potrebovať. Zhodou náhod sa v tom čase na e-shope Notino.sk objavili tieto dva pleťové krémy od značky Eva, o ktorej som dovtedy ani netušila. Okrem týchto dvoch krémikov som jej objednala ešte pár drobností, každopádne tento článok bude zameraný práve na recenziu týchto dvoch.

Uhorkový krém mi padol do oka ako prvý, keďže viem, že mamina sviežu uhorkovú vôňu miluje. Jeden krém s uhorkou už v minulosti používala a veľmi si ho pochvaľovala. Voľba bola teda jasná. Oba krémy majú vodnatú konzistenciu, ktorá sa do pleti vpije do niekoľkých sekúnd a nezanechávajú na nej hrubý mastný film. Ideálne je používať ich v malom množstve, keďže vďaka svojej konzistencii pokryjú dostatočne veľkú plochu. Oba majú 55g a pochádzajú z Egypta. Uhorkový má nevtieravú, sviežu, jemnú vôňu, no či sa jedná presne o uhorku, to si nie som istá. Je to hydratačný krém, ktorý by mal obsahovať prírodné bio zložky vďaka ktorým bude vaša pleť dokonale vyživená a hydratovaná po celý deň. Je vhodný pre mastnú pleť.

Čo sa týka zloženia, pri oboch krémoch mám pochybnosti. Jednak sa v nich nachádzajú rôzne látky a ďalej mi chýba ich zloženie na pôvodnom obale. Teda možno je napísané v arabčine, každopádne tomu ja nerozumiem. Krémy prišli s prilepeným lístočkom v češtine, avšak zloženie nebolo úplné. Pátrala som teda na internete, no s ich zložením som veru spokojná nebola. Hodnotenie: 3/5.

Zloženie: Aqua, Cucumber extract, Polyoxypropylene (15), Stearyl Ether, Polyoxyethylene (21), Propylene Glycol, Stearic Acid, Yoghurt extract, Jojoba oil, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben.

Tento medový krém je určený proti vráskam a na regeneráciu pleti. Môžete ho používať cez deň, ale i počas noci. Má rovnaké vodnaté zloženie ako ten uhorkový a taktiež sa do pleti rýchlo vpíja. Pleť bola po pravidelnom používaní hydratovaná a o niečo vypnutejšia. Má nevšednú, sladkastú, orientálnu vôňu. Ale i napriek tomu musím podotknúť, že aj v tomto prípade sa mi zloženie veľmi nepáči. Dokonca k úplnému zloženiu tohto krému som sa ani nedostala. Každopádne, ani jeden z krémov našťastie nespôsobil žiadne alergické reakcie či iné nežiadúce účinky na pleti. Hodnotenie: 3/5.

Zloženie z lístočku: Honey, Glycerine, White soft paraffin, Liquid paraffín, Cetearyl alcohol, Aqua, Propylparaben, Propylene glycol.

21 comments:

 1. Soňa11:09

  Uhorkový krém vyzerá zaujímavo, určite by som ho chcela vyskúšať. :)

  www.rebelliouslily.blogspot.sk

  ReplyDelete
 2. Bella Pummarola14:15

  Great review, thanks for sharing!

  Bella Pummarola

  ReplyDelete
 3. Markéta Potjahajlová22:31

  Ten okurkový krém mi zpočátku přišel jako skvělý produkt až do doby, kdy jsem se začetla ve složení. Ty parabeny mě absolutně zarazily. Já si krémy ani celkové kosmetiku z internetu nekupuji. Potřebuji před koupí vidět složení. Už jsem totiž několikrát naletěla :)

  ReplyDelete
 4. Love3018:01

  I bet the cucumber one smells amazing!! I would try that one 😄 Ree love30

  ReplyDelete
 5. Iris20:33

  What a useful review, you're given us plenty of options and tips! Thanks!

  ReplyDelete
 6. Laveena Sengar20:34

  It's sweet. Thanks for the review. Will check it out :)

  ReplyDelete
 7. The cucumber one sounds heavenly! I love the jars they come in!

  ReplyDelete
 8. Carola22:19

  When do you have mothers day? Here, it's on the second Sunday of may. These products se nice. I would prefer honey. I always love that scent.

  ReplyDelete
 9. Erin O'Loughlin22:46

  Thanks for listing the ingredients. I like to avoid parabens if I can, especially when buying for others, so it's useful.

  ReplyDelete
 10. Kimberly Caines01:22

  Never heard of this brand, but these sound lovely, and your mom is a very lucky lady. Nice post.

  ReplyDelete
 11. Malaika Fernandes08:11

  nice review thank you for sharing will be on the look out for this product

  ReplyDelete
 12. Hang Around The World09:38

  Another great product! I'm really curious to try it :)
  Thanks for the tips! - A

  ReplyDelete
 13. Yes, she is, haha. Thank you :)

  ReplyDelete
 14. Me as well. And I really appreciate if even other bloggers share also the ingredients :)

  ReplyDelete
 15. Here´s it on the 8th of May :) But I published the review now. My mom didn´t start to use it when she´d got it :)

  ReplyDelete
 16. Ja nakupujem cez internet rada. Sú tam oveľa lepšie ceny, ako v drogérkach. Samozrejme, záleží aj na produkte, koľko toho objednávaš a taktiež poštovné a dĺžka dodania. Väčšinou si zloženie nájdem na internete - či už na ofic. stránkach, alebo blogoch. Viac-menej zahraničných :)

  ReplyDelete
 17. Blair Villanueva14:32

  Hello Gabika,

  Great choice! Cucumber and honey are really good in most skin type. Also my favorite ingredients in most of my skincare.

  For Urban Women

  ReplyDelete
 18. Great choice! Whenever I try to buy something for my mom she ends up disliking it since are taste is so different. Sad, yes.

  ReplyDelete
 19. 55g is quite small but I guess this makes them easy to carry around with you in your bag or in luggage if you travel.

  ReplyDelete
 20. Veethee Dixit15:44

  It is very thoughful of you to gift your mother something useful for her! Good!

  ReplyDelete
 21. I´ve always been giving my surroundings mostly useful things, haha. But I want them to enjoy them as well :)

  ReplyDelete