My blogging journey

Aké je to byť blogerkou?

Krásny deň želám všetkým ~ Ako je to už u mňa zvykom, takmer nikdy nepublikujem nič, čo mi vzápätí napadne. Danú ideu jednoducho v pamäti odložím, založím a napadne mi poväčšine až vtedy, keď sa niekto zaoberá niečím podobným. Takto to bolo aj v tomto prípade, keď som nedávno uvidela článok u mojej milovanej Elišky. Rada by som teda aspoň v skratke spísala svoje blogerské začiatky a  to, ako vidím blogovanie teraz. Poďme na to.

Hello my lovely licornes! ~ It is already a habit of mine that I don´t publish anything that comes across my mind immediately. Any new idea. I´m just thinking about it, maybe even trying to realize that idea sometimes, but in the most of the time I just simply put it somewhere else in my mind. In the end, I am reminded of that idea again when somebody is writing something similar about. This time it was the same when I was reading a post on my beloved Eliška´ s blog. In today´s article, I would like to publish my blogger journey and how I see the blogging now. Let´s dig into it! ~

Bardejovské kúpele

Blogovať som začala v roku 2009 a nemôžem uveriť tomu, že je to už deväť rokov! Doviedla ma k tomu jedna z mojich najväčších záľub - anime a manga. V tom čase sa s takýmito blogmi roztrhlo vrece a ja som si taktiež chcela založiť svoje vlastné internetové miestečko, do ktorého budem ukladať všetko, po čom moje srdce túži. Miesto, kde je možné úplne všetko. Taký môj vlastný imaginárny svet. Zanedlho som prišla na chuť aj grafike a pokiaľ si ma ešte niektorí preživší pamätajú z blogu honey-clover-world, určite viete, že som z času na čas bola schopná vymeniť dizajn blogu aj päťkrát za deň. Grafike som venovala podstatnú časť svojho života. No neľutujem to. Som nesmierne pyšná na všetko, čo som za tie roky dokázala a kam som sa dokázala ako samouk posunúť. Nehovoriac o tom, že sa moje skúsenosti mnohokrát zúžitkovali aj pre potreby univezity. A takéto niečo vás určite poteší. Pokiaľ vás zaujímajú niektoré z mojich starších grafických výtvorov, na Deviantarte mám ešte stále svoj účet.

I have been blogging since 2009 and I just can´t believe it has already been whole N-I-N-E years! It is just unbelievable! I had started to blog because of my huge love towards anime and manga in the first place. There had been a lot of blogs about this topic back then. Or at least I can remember. And I had wanted it too - to become a blogger, to have something like an own kingdom, where I will be publishing anything and everything I want. A place, where is anything possible. My own imaginary world. It hadn´t lasted too long until I had discovered my love towards graphics of all kinds. If somebody still remembers the "old me" from my previous blog "honey-clover-world", you may still remember, that sometimes I had been changing my blog layouts even every single day. I had spent a lot of time with creating graphics. But well, I have gained a lot of skills which I can (and I have already been), incorporate in my life. I´m very proud of myself, since I self-taught everything I know up until now. If you would like to see any of my older graphics, my Deviantart account is still active.


blog de la licorne

Po niekoľkých rokoch som trošku dospela a začala sa zaujímať o veci z iného súdka. Išlo konkrétne o kozmetiku, módu a také tie klasické veci, ktoré zaujímajú väčšinu dospievajúcich dievčat. Na svoj starý blog som teda začala publikovať kozmetické recenzie, rozličné tipy a rady, články zamerané na cvičenie, útržky z môjho života a iné. Chcela som však okúsiť niečo nové a rozšíriť svoje obzory. I napriek tomu, že zložité prepracované dizajny bolo na starej platforme oveľa ľahšie nastaviť, chcela som hlavne okúsiť, aké to je reálne niečo nakódovať. Moja láska k HTML a CSS začala kvitnúť takmer v tom istom čase, ako moja láska ku grafike.

After a few years, when I had matured a bit, I had started to be interested in a different stuff - beauty, fashion etc. On my old blog, I had started to publish a new kind of the articles - beauty reviews, tips, different kinds of advice, working out posts, diary posts and the others. But I had wanted to try something newer and to have a bigger "freedom" of the graphics. I had wanted to try coding HTML and CSS, which I have been in love with since I had discovered my positive attitude towards graphics.


Aké je to byť blogerkou?

Dňa 10.2.2013, na moje meniny, vznikol tento blog - blog de la licorne. V preklade názov znamená blog jednorožca. Začiatky boli ťažké, ostatne ako na iných platformách. Do karát mi nehral ani fakt, že Blogger je celosvetová platforma. Mala som čo robiť, aby som získala svojich prvých návštevníkov a následníkov. Bolo to niečo úplne iné. Bola to výzva. Aj tu som prv publikovala zážitky zo života, obrovské množstvo fotografí, recenzie kozmetiky a tak ďalej. Ako čas plynul, následníci pribúdali. S rastúcimi číslami sa objavili aj prvé blogerské ponuky na recenzovanie produktov či iné druhy spolupráce. Doteraz si pamätám, aký to bol úžasný pocit uvidieť v schránke e-mail s takouto ponukou. Niečo doposiaľ neskutočné, neuveriteľné.

The 10th of the March of 2013 is the date when I created this blog - "blog de la licorne". It means "blog of the unicorn". A beginning was very hard since a Blogger is a global platform. I had to work very hard to gain the first visitors, first followers. It was totally different than before. It was a challenge. Even here I was firstly publishing stuff like diary entries, a lot of photos, beauty reviews etc. Days were flowing like nothing and I can clearly remember the day when I first saw a collaboration opportunity e-mail. It was something unreal and unbelievable up until then.


blog de la licorne

Tiež je neuveriteľné, ako ten čas letí a ako blog starne. Ak by ste sa chceli dopátrať k starým článkom, väčšina z nich už neexistuje alebo sú zakonceptované a takto to aj zostane. Okrem iných som urobila (aj) dosť veľkú chybu - zverejňovala som až príliš vecí, ktoré sa týkali môjho súkromia a, žiaľ, niektoré osoby to zneužili. Avšak túto skúsenosť neľutujem, pretože som sa aspoň poučila a teraz už viem, kde je hranica. Čo ešte zverejniť a čo si už radšej nechať pre seba :) Každopádne na druhej strane som neskutočne šťastná, keď sa moje obľúbené blogerky na svojich blogoch zveria s niečím novým zo svojho života.

It is also unbelievable how the time flows and how the blog is getting older and older. If you would like to read any of my oldest articles, most of them are already deleted or saved, and won´t be published anymore. Among the others, I also got a huge lecture thanks to blogging - not to share too much of my personal life. Now I know, what should be published and what should be kept from publishing. On the other side, I really like it when I can get to know some of my favourite bloggers closer.

Aké je to byť blogerkou?

Mnohokrát som už napísala, že si svoj život bez blogovania jednoducho predstaviť neviem. Nedokážem si predstaviť dni bez toho, aby som si neprivstala len preto, aby som mala požadované svetlo na fotografovanie - hlavne na jeseň a v zime. Neviem si predstaviť, žeby som komentovala svoje obľúbené blogy len ako návštevník. Nie som si istá, či by som si našla niečo iné, čo by ma tak veľmi bavilo, napĺňalo radosťou, poskytlo mi nové skúsenosti, možnosti, obzory a čo by mi pomohlo zahnať nudu.

I already wrote so many times, that I just can´t imagine my life without blogging. I can´t imagine my days without the waking up sooner for the best lightening to take the photos - especially during the autumn and winter. I can´t imagine commenting on my favourite blogs only as a "visitor". I am not sure if I was able to find something else, what would I just love doing and what would help me to get to know many inspiring people, many skills and opportunities and something, thanks to what I would not fight with a boredom.

Aké je to byť blogerkou?

Blogovaním som získala mnoho neopísateľných skúseností, napríklad spoluprácu a komunikáciu s médiami a s rozličnými osobami. Spoluprácami som sa dostala k mnohým zaujímavím produktom, ktoré by som si za normálnych okolností pravdepodobne nekúpila alebo ani nemala možnosť si ich zakúpiť. Mala som niekoľkokrát dokonca možnosť ochutnať dobroty z Japonska! Testovala som nejeden produkt kórejskej kozmetiky. Naučila som sa, ako si rozvrhnúť čas,  ako si dni produktívne naplánovať. Pochytila som ako-také základy HTML a CSS a zdokonaľovala som sa v rámci svojich grafických schopností. Dávam si záležať na tom, čo publikujem, kedy publikujem a ako píšem. Prekladaním článkov si navyše stále precvičujem aj anglický jazyk a môj blog čítajú aj zahraničný čitatelia. Vďaka tomu sa mi otvorili dvere spoluprác so zahraničnými spoločnosťami, e-shopmi.

I got so many experiences from blogging - collaborating and communicating with media and interesting people. Thanks to collaborations I have an opportunity to try many amazing and interesting products which I would not probably buy myself. Some of them I wouldn´t even know probably. I had a lot of opportunities to try Japanese sweets and snacks! I tested many Korean beauty products. I learned to time management, I learned the basics of HTML and CSS and I have still been getting better at creating graphics. I care about what I publish, when I publish and about the style of writing. While translating articles, I keep the English in my mind and I´m getting better. My blog has been visited and read by many people from foreign countries. Thanks to that a door to foreign collaborations opened to me too.


White Lace Summer Vintage Dress

Mohla by som pokračovať ďalej, no je pravdou, že blog má aj svoje negatívne stránky. Jednou z nich je napríklad menej - OVEĽA MENEJ - voľného času, než majú ostatní. Ráno vstanem, idem do práce/školy, prídem domov, najem sa, pocvičím, niečo si pozriem/prečítam/upracem, nafotím fotografie, následne ich pretriedim a upravím, odpoviem na e-maily, komentujem blogy, píšem články na blog, pre e-shop, sem-tam vybehnem von. Nehovoriac o vytvorení dizajnu a kódovaní, a to som ešte ani zďaleka neskončila. Takže keď prídem zo školy domov, prakticky začínam ďalšiu prácu. Ono sa to možno nezdá, ale aj o blog sa treba starať. Vymýšľať stále niečo nové, zaujať ľudí, ustrážiť si návštevnosť (áno, subjektívny postoj má k tomuto každý z nás), vytvárať dizajny (áno, lebo ja si v živote nestiahnem hotovú šablónu), publikovať príspevky na sociálnych sieťach ..

I could continue but it´s also true, that blogging has its negative sides too. Especially the time deficit. Waking up → going to university/work → eating → working out → watching/reading something → tidying up → taking the photos, sorting them, editing them → answering e-mails → commenting on blogs → writing articles for my blog, for the e-shop → going out sometimes → making the layout + coding → sharing posts on my social networks and I´m not nearly done. When I finish one work I practically come to another. It might not look like it, but the blog is definitely something you have to take care of. Thinking about new articles, getting people´ attention, creating layouts, keeping the statistics at least on the average ..

Aké je to byť blogerkou?

I napriek tomu však netreba zabúdať na to, že blog by nemal byť povinnosť. Nemali by ste sa do ničoho tlačiť. Malo by to byť predovšetkým vaše hobby, ktorému sa radi venujete, vďaka ktorému dokážete relaxovať, prísť na nové myšlienky, oddýchnuť si. Niekedy mám aj ja chuť so všetkým nadobro seknúť, hlavne ak sa mi toho veľa nakopí a nestíham - ani v reálnom, tobôž v blogerskom svete. No predstaviť si svoj život bez blogovania jednoducho neviem a ten pocit, keď vidíte, že vaše úsilie za niečo stojí, hlavne v podobe pekných a milých komentárov, je na nezaplatenie :)

Even except these things, the blog shouldn´t be taken as a duty. You shouldn´t force yourself into anything. Primarily, it should be your hobby - something, you actually WANT TO do and which you like to dedicate your free time. Thanks to blogging, you can relax, be inspired, rest. Sometimes even I feel like ending up with everything - especially when I have a lot of stuff to get done - in the real world and also in the blogging one. But I just can´t imagine my life completely without blogging. I just love the feeling when you get to see, that your effort is worth something. Reading your comments is the best ♥

Páčil sa vám článok? :) Aké je to byť blogerkou/m pre vás? Viete si predstaviť svoj život bez blogovania? :(

Do you like this article? How do you feel like a blogger? Can you imagine your life without blogging? :(

Comments

 1. FITFOODHEALTHY15:54

  Moc pěkný článek, vážně se mi líbil. :) Já beru blogování jako takové odreagování od všedních starostí a život si už bez něj nedokážu představit. :) krásné fotky ♥ www.fitfoodhealthy.blogspot.cz

  ReplyDelete
 2. Kati13:08

  Lovely cake and eyeliner!

  -Kati
  http://almoststylish.blogspot.de/

  ReplyDelete
 3. Rachel Roo22:46

  super precist si takhle co nekoho vedlo k blogovani a jaky to bylo :) uz ctyri roky? pani, ja mam ted dva a pul a prijde mi to desne dlouho :-D a to prekladani do aj obdivuju, me by to zabilo a nenapsala bych radsi vubec zadnej clanek, jen abych ho nemusela prekladat :-D

  ReplyDelete
 4. Caroline Cor11:14

  Krásne Gabčuš, haha :)))) Bude ešte veľa veľa rokov :D aj keď tá výška nám dá zabrať aj bez všetkého iného, dáme to! Všetko :DD

  ReplyDelete
 5. Ďakujem veľmi pekne, Kerka ♥
  To dúfam! :)

  ReplyDelete
 6. Som rada, že článok zaujal :)
  No veru, sama tomu neverím, čo sa mi za tie štyri roky podarilo ♥
  Ja mám angličtinu veľmi rada, takže to problém nie je. Akurát sem-tam sa mi do toho taktiež veľmi nechce a trucujem xD

  ReplyDelete
 7. Great post. I did not imagine myself as a blogger at first. I had no idea how to start my blog. But after posting 1 article anf received my first like and comment. It inspired me to continue writing and it became my hobby. :)

  ReplyDelete
 8. Yeah, it´s something incredible to experience and achieve :)

  ReplyDelete
 9. Blair Villanueva07:19

  You have a lovely collection here. Hey I also tried those sheet mask and perfectly relaxes my face, it feels like heaven!For Urban Women

  ReplyDelete
 10. Clo Dy18:50

  jééj krásne si to napísala , super článok ako si začala s blogovaním, držím ti dalej palce vidno ze ta to bavi a mas aj svojich obdivatelov medzi ktorých patrim aj ja :), ja mam rada blogovanie patri to medzi moje hobby :)

  http://teenmumy.blogspot.sk/

  ReplyDelete
 11. Ďakujem veľmi pekne ♥ Veľmi si takýchto čitateľov vážim a je radosť čítať takéto komentáre :)

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)

Popular Posts