10. júna 2016

Missha Pure Source & Holika Holika Pig Nose 3-step Kit

Všetkým želám krásny deň. Najmä nadšencom kórejskej kozmetiky. Pamätáte si, keď som nedávno na blogu zverejnila zoznam prianí s produktmi od značiek Missha a Holika Holika? Predstavte si, že sa mi podarilo niekoľko z nich už zakúpiť a dokonca už aj vyskúšať. Zakúpila som si konkrétne dve plátenné masky značky Lotus Flower a Pomegranate a trojdielnu sadu proti čiernym bodkám na nose Pig Nose Clear Black head 3-step kit.

Missha Pure Source plátenková maskaPrvým produktom, ktorý som vyskúšala, bola plátenná maska určená na aplikáciu na celú tvár. Konkrétne táto Lotus Flower bola hydratačná a upokojujúca. S mojou pleťou urobila hotové zázraky. Hlavne v rámci maturitného stresu, kedy dostala moja pleť naozaj zabrať. Maska veľmi pekne vonia - i keď mi pripomínala vôňu bublifuku, vôňa sa mi páčila. Čo sa týka hydratácie, výkon na jednotku. Určite odporúčam a hlavne v prípade, ak máte chuť vyskúšať niečo nové.
Missha Pure Source plátenková maskaDruhou maskou z kolekcie Pure Source bola táto, s názvom Pomegranate a so spevňujúcim účinkom. Mala sladkastú, sviežu vôňu a i napriek tomu, že jej primárnym účinkom nebola hydratácia, moja pleť bola dostatočne hydratovaná. Čo sa týka spevňujúceho účinku, z jedného použitia to posúdiť na 100% neviem. Je pravdou, že po použití som mala pocit, akoby bola pleť o niečo vypnutejšia, no pravidelným používaním sa účinok určite stupňuje a je ho cítiť oveľa viac.

Holika Holika Pig Nose 3-step Kit recenziaNo a posledným produktom, ktorý som mala možnosť vyskúšať, bola táto maska, ktorá mala za úlohu pomôcť mi v boji s čiernymi bodkami. Čo sa týka vzhľadu, má neskutočne rozkošný obal a páči sa mi aj farebná kombinácia. Prvým krokom je akési navlhčenie problémovej časti - t.j. nosa. Malá plátenná maska namočená v akomsi roztoku sa skrýva v sivom obale označenom jednotkou. Tú som mala na nose tuším okolo 20 minút.
Holika Holika Pig Nose 3-step Kit recenzia
Potom som otvorila ružový obal s označením dva, v ktorom sa ukrývala vec rovnakého tvaru, avšak v tomto prípade to vyzeralo ako lepiaca páska. Na druhej strane mala totiž lepkavý povrch. Usúdila som, že je to preto, aby sa tam čierne bodky nalepili a dali sa ľahšie odstrániť.
Holika Holika Pig Nose 3-step Kit recenziaDo druhého kroku som vkladala veľké nádeje, pretože je z trojice viac-menej najdôležitejší. Až taká úžasná ale táto maska nebola. Nemôžem povedať, že mala nulové účinky, to nie, no očakávala som od nej trošku viac. Po 15 minútach som pásku opatrne dala dole a na jej povrchu sa objavili malé biele guľôčky pochádzajúce práve zo zanesených pórov na nose.
No určite tam neboli všetky. V modrom balíčku sa nachádzala ďalšia plátenná maska, opäť namočená v nejakom roztoku. Ten mal pravdepodobne za úlohu problémové miesto hydratovať, poprípade regenerovať.