Nail Care Routine

Lak na nechty Sally Hansen Nail Nutrition recenzia
Pekný deň prajem. V posledných rokoch sa značka Sally Hansen dostala do podvedomia pomerne dosť ľudí a nie je tomu dávno, kedy aj na Slovensku bola novinkou. V týchto končinách je známa prevažne svojimi lakmi na nechty, špeciálne tými gélovými. Nebyť toho, že som sa rozhodla si nechty viac nelakovať, určite by som po nejakom gél-laku od SH siahla. Avšak značka neponúka iba laky na nechty. Zameriava sa aj na rôzne kozmetické pomôcky a nechtovú starostlivosť. V dnešnom článku sa budem venovať produktom, ktoré používam v rámci svojej starostlivosti o nechty :)

* poskytnuté na recenziu


Lak na nechty Sally Hansen Nail Nutrition s výťažkami zo zeleného čaju a bambusu má za úlohu slabé nechty predovšetkým spevniť. Pomáha aj pri ich raste a vyživení. Zabraňuje ich štiepeniu a lámaniu. Práve zloženie zo zeleného čaju a bambusu napomáha ich spevneniu. Zo dňa na deň sú tak pevnejšie, zdravšie a lesklejšie. Zelený čaj je antioxidant, okrem iného známy tiež pre svoje hojivé a regeneračné účinky.

Lak používam raz za týždeň, pričom ho nechám na nechtoch dva až tri dni. Potom si dám prestávku, niekoľko dní až týždeň, a proces zopakujem. Je to jeden z najlepších lakov určených na spevnenie a vyživenie nechtov. Je dokonca ešte lepší, ako nechtová starostlivosť 8v1 od značky Eveline cosmetics. Vďaka nemu boli moje nechty pevné, silné a neštiepili sa. I keď ho nepoužívate v dlhších intervaloch, vaše nechty neslabnú, čo je asi najväčšia výhoda. Ponúka tak naozaj dlhodobé a viditeľné účinkyMoje hodnotenie: 5/5.

Výživný olej Sally Hansen Vitamin E Nail Cuticle Oil

Výživný olej Sally Hansen Vitamin E Nail Cuticle Oil navracia nechtom i kožičke zdravý vzhľad. Je ideálnym pomocníkom pre krehké a nerovné nechty, ktoré sa ľahko lámu a suchú nechtovú kožičku a zádery. Hĺbkovo hydratuje, predchádza štiepeniu a lámaniu, posilňuje nechty. Produkt ponúka komplex z prírodných esenciálnych olejov s pšeničnými klíčkami, marhuľovými jadrami a saflorovým olejom, aloe a panthenolu, vďaka čomu sa rýchlo vstrebáva a pomáha vyživovať aj samotné nechty, aj nechtovú kožičku.

Olejček som používala aj na nechty, aj na nechtovú kožičku. Po nanesení sa do nechtov a kožičky vpije po niekoľkých minútach, poprípade úplne do 10-15 minút. Záleží od toho, aké množstvo olejčeka nanesiete a či ho nanášate len na nechty alebo aj kožičku. V spojení s lakom na posilnenie je to naozaj paráda dvojka. Nechty sú oveľa krajšie, hladšie, pevnejšie. Pomohol mi hlavne v boji s maličkými zádermi a suchou kožičkou. Mám ho už mesiac a stále mám viac ako 3/4 balenia! Moje hodnotenie: 5/5.

Sally Hansen Clip-n-catch Nail Clipper

Klieštiky na nechty Sally Hansen Clip-n-catch Nail Clipper sú pomôckou, ktorú som už niekoľko rokov nepoužívala. Rozhodla som sa k nej napokon vrátiť a neoľutovala som. Klieštiky majú pekný, strieborný, minimalistický dizajn a tie biele veci, ktoré vidíte po stranách, slúžia na zachytávanie nechtov. Naozaj šikovná vecička, čo poviete? Nechty odštiknú takmer dokonale, úprava pilníkom je potrebná len minimálne - aspoň v mojom prípade.

Akurát mi na tejto pomôcke prekáža to, že majú veľmi silný "stisk". Ono je to v konečnom dôsledku super, lenže v mojom prípade, ak mám nechty trošičku krehkejšie a jemnejšie, trošku to bolí, keďže pred odštiknutím sa mi akoby "zlomia". A niekedy mám naopak problém, že mám veľmi silné nechty a neviem klieštiky skoro vôbec stlačiť, haha. Moje hodnotenie: 4/5.

Sally Hansen Clip-n-catch Nail Clipper

Tieto tri vyššie uvedené produkty môžete nájsť na e-shope Parfémy-Elnino. Pridávam však ešte dva produkty, bez ktorých by som si svoju starostlivosť o nechty nevedela predstaviť. Jedným z nich je jeden z najlepších pilníkov na nechty, aké som kedy mala. Bol priložený ako darček k časopisu pred niekoľkými rokmi a mám ho doteraz! Naozaj kvalitný a šetrný k nechtom.

No a druhým, v tomto prípade aj posledným, produktom je lak na nechty Sililevo. Keďže som umelecká duša a rada kreslím, maľujem, poprípade tvorím niečo iné, mám takmer ustavične od niečoho špinavé ruky a nechty. Pred niekoľkými rokmi sa mi na nechtoch palcov urobili také akoby biele priehlbinky. Na kožnom sa vylúčili všetky možné známe ochorenia nechtov, no môj anjel strážny, moja kožná, mi odporučila ešte tento lak. Stojí cez 10€, no používam ho len z času na čas a len na tieto dva miesta.

Keď ma nechty na týchto miestach bolia, poprípade spôsobujú inú, takmer nebadanú, nepríjemnú bolesť, nanesiem si na ne tento lak a bolesť do niekoľkých minút zmizne. Ako som už písala, používam ho len naozaj minimálne, no ak máte podobný problém ako ja a neviete si rady alebo vám nič nezaberá, určite ho vyskúšajte. Možno vám pomôže tak, ako mne :) Moje hodnotenie: 5/5.


Sililevo recenzia