{Ayucare} Zubná pasta Neem

Ayucare Zubná pasta Neem

Pekný a slnečný deň vám prajem. Pred niekoľkými mesiacmi som si povedala, že sa nechcem len zdravo stravovať a dodávať svojmu telu každodenný potrebný pohyb. Chcela som urobiť niečo pre svoje telo aj z iného pohľadu. Začala som sa viacej zaujímať o prírodnú kozmetiku a veci s ňou spojené. Nielenže je kvalitou oveľa lepšia a šetrnejšia k telu, je tiež vyrábaná z prírodných a BIO surovín, je ekologická a hlavne, nie je testovaná na zvieratách.

Ku všednému dňu patrí aj ústna hygiena. Ani v tomto prípade by sa nemal zanedbať výber zubnej pasty, i keď je to len pasta určená na čistenie zubov. Niekoľko mesiacov dozadu som mala istý kožný problém, ktorý sa mohol vyskytnúť aj v rámci alergie spôsobenej na fluorid. Odvtedy už vyhľadávam iba zubné pasty, ktoré tento prvok neobsahujú. Príkladom na takýto produkt je aj neemová zubná pasta od značky Ayucare, ktorú nájdete v e-shope Bionatural.

Obsahuje výťažok z listov indického stromu Azadirachta indica, iným menom neem, ktorý sa po tisícročia využíva v Indii k ústnej hygiene. V tradičnej ajurvédskej medicíne sa využíva na liečbu ďasien a odstráneniu zubného kameňa. Neemová pasta pomáha udržiavať zuby silné a zdravé a zanecháva v ústach príjemný svieži pocit.

Pasta je klasickej bielej farby a obsahuje mentolovo-rastlinnú arómu. Je veľmi jemná a šetrná ako k zubom, tak aj k ďasnám. Zuby si čistím najmenej tri minúty, väčšinou dvakrát denne a používam naozaj len malé množstvo samotnej pasty. Mám pocit, že od používania sa zlepšila nielen citlivosť mojich zubov na rôzne potraviny, ale sa aj spevnila moja zubná sklovina. Moje hodnotenie: 5/5.

* poskytnuté na recenziu

Ayucare Zubná pasta Neem