What´s in my bag | Going to bar, cafe etc. & giveaway

crossbody bag

Pekný deň prajem. Články typu Čo nosím v kabelke? a podobné píšem veľmi rada. Na blogu ste ich doteraz mohli vidieť už niekoľko - napríklad ten, v ktorom opisujem, čo nosím do školy. Dnešný článok sa bude týkať menšej kabelky, ktorú najčastejšie nosím do mesta cez týždeň alebo cez víkendy, keď vyrazím s kamarátkami či kamarátmi do podnikov, kaviarní alebo barov.

Hello everyone ~ I just love reading articles like "What´s in my bag?" and anothers similar to these ones. You could see a few of  these articles on my blog as well. Today´s article will be about the things which I usually carry with myself during the week or weekend when I go out to bars and cafes with my friends.

crossbody bag

Parfém: Parfém je neoddeliteľnou súčasťou mojej výbavy "na večer". Nie každý vydrží na oblečení naozaj dlho a milujem ten pocit hneď po tom, ako sa aplikujem na oblečenie. Poprípade so sebou nosím vzorky rôznych parfémov.
Linka na oči, ceruzka na obočie, rúž: Základ môjho makeupu. Keď sa mi náhodou rozmaže linka alebo potrebujem doplniť obočie, tieto dve veci musím mať jednoznačne poruke. To isté platí aj pre rúž na pery. Hydratované pery sú podmienkou.
Doklady, peňaženka, kľúče: Doklady sú základná vec a pokiaľ sa chystáte do nejakého podniku, peňaženka by tiež nemala chýbať. A pokiaľ plánujete dôjsť domov v nočných/ranných hodinách, určite nezabudnite ani kľúče (:
Skladacia kefa: Z časopisu EVA, dokonale prečeše vlasy a šetrí miesto. Ideálna.
Mobil a slúchadlá: O potrebe týchto vecí, hlavne pri cestovaní v MHD, myslím písať nemusím.

Perfume: I can´t imagine going out without perfume or at least perfume samples. Some of them can´t hold on your clothes very long. I just love the feeling, when I spread it on my clothes.
Eyeliner, eyebrow pencil and lipstick: Basics of my makeup routine. If I smudge my eyes or eyebrows accidentally, I must´ve my basics at hand. And moisturized lips are another must have.
Papers, coin purse, keys: Papers is something you have to bring with yourself and if you want to go to bar or cafe you should take your coin purse with yourself too. In case you plan to come home at midnight or at dawn, take your keys as well.
Tiny hair brush: It was a gift in the magazine called EVA and it doesn´t take much space.
Mobile phone and headphones: Especially if you travel by bus or by another public transport and you want to shorten your time.


Ako ste si mohli všimnúť, okrem vecí spomenutých vyššie nosím aj jednu špeciálnu vec. Jedná sa o peprový sprej a konkrétne tento je vhodný aj pre tých, ktorý vyznávajú zdravý životný štýl. Tým mám na mysli hlavne bežcov. Ako môžete vidieť na fotografiách, zmestí sa do ruky a keďže obsahuje aj držadlo, nemusíte sa báť, žeby vám v zhone vypadol. Je malý a takmer nenápadný, takže ho ľahko schováte do kabelky či vrecka. V chladných mesiacoch ho môžete nosiť nenápadne vo vreckách vetroviek a v prípade ohrozenia ho použiť. Pevne dúfam, že ani ja ani ostatné ženy nebudeme nútené ho použiť nikdy, ale v dnešnej dobe naozaj neviete. Ak som dobre pochopila, obsahuje aj farbivo, ktoré ostane na páchateľovi dostatočne dlhú dobu.

As you could notice, there is one special item - little, pink, pepper spray and concretely this one is also made for people, who are interested in healthy lifestyle. Especially for runners. As you can see in the photos below, you can easily hide it in a pocket of your clothing or hold it in your hand. It´s small and almost invisible. It´s a really helpful thing if you usually go home at midnight and alone, just by yourself. But I hope that neither you, nor I, will use it in the future! If I got it right, it contains also a special colouring, which will hold on a culprit long enough.

peprový sprej ružový

peprový sprej ružový

Okrem tejto alternatívy mám v zálohe ešte jednu - peprový sprej v tejto krásnej tyrkysovej farbe, ktorý je prispôsobený ako prívesok na kľúče. Veľmi šikovný prívesok na kľúče, ktorý môžete v prípade potreby aj rýchlo odopnúť, čím sa vašim kľúčom nič nestane. Veľmi ľahký, prispôsobený na držanie v ruke. Rovnako ako ružový, aj tento obsahuje farbivo, ktoré po použití spreja zanechá farebnú stopu na útočníkovi.

Except the pink one, I have also another one, in an incredible turquoise colour, which you can add to your keys. Just like a "normal" keychain, which you can use for a self defense as well. In a dangerous situation you can also untie it and release your keys. Same as the pink one, turquoise one contains a special marking colouring too.

peprový sprej tyrkysový

peprový sprej tyrkysový

G * I * V * E * A * W * A * Y (do 31.3.2016)
Chcete sa aj vy cítiť o niečo viac bezpečnejšie, keď chodíte v noci či nadránom samé domov? Skúste šťastie a možno práve vám sa podarí vyhrať obe z týchto peprových sprejov. Máte možnosť získať ružový pepřák pre bežcov a tyrkysový, ktorý si môžete pripnúť na kľúče.

Čo musíte pre výhru urobiť?
sledovať tento blog cez GFC + napísať meno, pod ktorým ho sledujete

Chcete zvýšiť svoju šancu na výhru?
• pridajte k tomuto článku aj zmysluplný komentár: napríklad čo nosíte vo svojej kabelke, čo si myslíte o peprových sprejoch a pod.
• sledovať Bloglovin / Instagram / Tumblr alebo zdieľať článok na sociálnych sieťach/blogu. Za každé jedno sledovanie si môžete napísať osobitý komentár, no nezabudnite pripísať meno/link.

* poskytnuté na recenziu
* provided for a review