Ziaja | Cocoa Butter Cream Wash & Shampoo

Ziaja kakaové maslo

Krásny deň vám želám. Dnes som si pre vás pripravila lahodnú a chutnú recenziu produktov, ktoré majú vo svojom zložení zakomponované kakaové maslo. V poslednom čase ste si mohli všimnúť, že som si obľúbila kozmetiku značky Ziaja. Okrem týchto dvoch produktov som tiež mamine objednala ako súčasť kozmetického balíčka na Vianoce aj sprchový olivový gél. O kozmetike Ziaja na blogu už pár článkov nájdete. Pred nejakým časom som dokonca publikovala aj samostatný článok o tejto značke kozmetiky a predstavila v ňom niekoľko produktov.

V tom dnešnom sa budem venovať dvom produktom z kolekcie Cocoa Butter. Kakaové maslo patrí medzi obľúbené zložky používané v rôznych druhoch kozmetiky. Má blahodárne účinky na pokožku tela a zanecháva ju nádherne sladko prevoňanú ešte niekoľko hodín po použití. Aj vďaka tomuto dôvodu som neodolala a siahla som po krémovom sprchovacom géli a šampóne pre suché poškodené vlasy.Ziaja kakaové maslo
Krémové sprchovacie mydlo nájdete v rodinnom balení, t.j. 500 ml, za cenu 2,55€, čo je podľa mňa veľmi výhodná cena. Obsahuje už spomínané kakaové maslo, D-panthenol a iné jemné prírodné zložky. Jemne premasťuje a výrazne zmäkčuje pokožku, čo môžem len potvrdiť. Pôsobí aj ako taký jemný sprchový peeling, dalo by sa povedať. Okrem týchto vlastností pokožku tiež hydratuje, čo je veľmi dôležité. Po sprchovaní je prevoňaná nielen celá vaša kúpeľňa, ale aj vaše telo. Je to síce krémový sprchový gél, no neľakajte sa, ak nebude dostatočne peniť. Zaručene očistí vašu pokožku tela.

Moje hodnotenie: 5/5

Zloženie: Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Styrene/Acrylates Copolymer, Coco Glucoside, Panthenol, Sodium Cocoabutteramphoacetate, Cocamide DEA, Sodium Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Citric Acid, CI 47005 (D&C Yellow No. 10), CI 16035 (FD&C Red No. 40), CI 42090 (FD&C Blue No. 1).Ziaja kakaové maslo
Šampón pre suché a poškodené vlasy som si zakúpila na základe toho, že mám takmer vždy pocit, že sú moje vlasy suché, i keď nie sú. Poškodené môžu byť akurát tak od slnka, poprípade od farby na vlasy, ktorú používam možno raz za 3 či štyri mesiace. Žehličku, kulmu a ani žiadne podobné príslušenstvo na úpravu vlasov nepoužívam. Jedná sa o vyhladzujúci šampón, ktorý jemne čistí vlasy a pokožku hlavy. Účinne ich zvlhčuje a chráni pred vysušovaním. Prinavracia lesk matným a poškodeným vlasom. Obmedzuje aj vymývanie farby z vlasov. Na rozdiel od sprchového gélu tento šampón veľmi pekne pení a má hnedú, jemne priehľadnú, farbu.

Moje hodnotenie: 4/5

Zloženie: Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, PEG-8 Urea, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Panthenol, Sodium Cocoabutteramphoacetate, Cocamide DEA, Sodium Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Citric Acid, CI 19140 (FD&C Yellow No. 5),  CI 16035 Cocamide DEA, CI 42090 (FD&C Blue No. 1), CI 47005 (D&C Yellow No. 10).