Lolita Lempicka´s paradise

Lolita Lempicka parfémy a kozmetika

Josiane Maryse Pividal si pre svoju módnu značku zvolila pseudonym Lolita Lempicka, ktorý vznikol spojením mena románu Lolita od Vladimíra Nabokova a mena poľskej maliarky Tamary de Lempicka. Prvý butik otvorila v roku 1984. Debutovala vlastnou kolekciou inšpirovanou štyridsiatymi rokmi s moderným dizajnom. Čoskoro sa pustila aj do parfémov Lolita Lempicka pre ženy a neskôr si mohli obľúbenú značku s vôňami zaobstarať aj muži.

Prejdime teraz k samotným parfémom a toaletným vodám, ktoré sú navôkol opisované priam ako božské. Nielenže má každý jeden z nich nezameniteľnú a jedinečnú vôňu, ktorú v sebe nesie, charakteristickým prvkom, aspoň pre väčšinu z nich, je ich tvar a vzhľad. Vidíte dobre. Tvarom nie je nič iné ako jablko. Okrem fantastickej vône ponúka aj pekný vizuálny zážitok a mať takéto jablko povedzme napríklad na komode či toaletnom stolíku nie je na škodu. Jabĺčok je pomerne dosť a každé v sebe nesie neopakovateľnú kombináciu rôznych vôní. Poďme sa teda naplno ponoriť do čara niektorých z nich.

Lolita Lempicka parfémy a kozmetika

L’Eau Jolie
Hlava: hruška, čierne ríbezle
Srdce: kvet broskyne, neroli
Základ: céder, pižmo

L´Eau en Blanc je veľmi jemná, kvetinovo-ovocná vôňa. Sladší kokteil lásky namiešaný pre všetky nevesty, ktoré sa chcú pri svojom veľkom dni cítiť jedinečne a čarovne. Lolita Lempicka stvorila novinku L'Eau en Blanc na počesť kolekcie svadobných šiat, ktorú navrhla. Najviac ho vynosíte koncom jari a začiatkom skorej jesene. Svojimi ľahkými kvetinovo-ovocnými tónmi z vás vykúzli prekrásnu nevestu, aj keď práve nestojíte pred oltárom a nehovoríte "áno" svojmu vysnívanému princovi.
Hlava: kosatec, fialka
Srdce: fialka, malina, višňa, sladké drievko
Základ: heliotrop, fazule tonka, pižmo, vetiver

Forbidden Flower prináša túžbu a vzrušenie z nevšednej kombinácie kvetinových vôní. V takto stvorenej tajomnej záhrade budú vaše zmysly prekvapené množstvom okúzľujúcich podnetov. Parfém Forbidden Flower v celom svojom poňatí vám prinesie do každého všedného dňa kúsok vašich snov.
Hlava: mimóza, jahoda, palina
Srdce: aníz, pivonka, fialka
Základ: pižmo, višňa, mandle

Minuit Sonne Eau de Minui - Midnight Fragrance
Zloženie: sladké drievko, kosatec, jazmín, myrha, vanilka, benzoin

Si Lolita Midnight Fragrance Eau de Minuit
Zloženie: pačuli, jantár, vanilka, hrachor

Si Lolita je parfém obklopený šťastím, ktorý zanecháva na pleti vôňu inšpirovanú silou nekonečných snov.
Hlava: mandarínka, bergamot, korenie
Srdce: hrachor, skrutec európsky, karafiát
Základ: pačuli, fazule tonka, ambra, živica


Okrem týchto vôní existuje ešte pár ďalších, no rada by som spomenula jednu, ktorá mi padla do oka ešte niekoľko mesiacov dozadu a ktorú si neviem vynachváliť ani teraz. Jedno, čo viem s úplnou istotou, je to, že si ju plánujem ešte niekedy objednať. Hovorím o parféme Lolita Lempicka Le Premier Parfum, ktorý nájdete na Notino.sk. Presne tejto vzorke v tvare malého, rozkošného a modrého jablka som podľahla aj ja.

Zloženie parfému pozostáva z marhule, mandlí, citrónu, čerešní a vanilky, ktoré tvoria jeho hlavu. V srdci nájdete jazmín, sladké drievko, kosatec a o základ sa postaralo kadidlo, pižmo a lístky fialky. Výrazná, jedinečná a podmanivá, pre niekoho možno ťažšia vôňa. Mne osobne sa hodí skôr do tých jesenných a zimných mesiacov, i keď patrí medzi tie sladšie.

Lolita Lempicka Le Premier Parfum Recenzia

Lolita Lempicka Le Premier Parfum Recenzia

Lolita Lempicka Le Premier Parfum Recenzia

Lolita Lempicka Le Premier Parfum Recenzia

Lolita Lempicka Le Premier Parfum Recenzia

Lolita Lempicka Le Premier Parfum Recenzia