Suché šampóny Batiste

Suché šampóny Batiste

Podľa počasia a koncom prázdnin sa pomaly ale isto blíži koniec leta, no neznamená to ale, že naše vlasy budú oveľa menej namáhané. Väčšina z nás bude používať svoje obľúbené produkty na vlasy aj naďalej, poprípade svoj výber obohatí alebo ukráti o pár kúskov. Akurát nám na ne nebude dennodenne pražiť a vysušovať ich slnko. Nezabúdajme ale na fakt, že vlasy sa mastiť neprestanú.

Mne sa v lete vlasy mastia častejšie. Hlavne keď je vonku dusno a neúnavne pražiace slnko sa priam zabára do mojich čiernych vlasov. Nehovorím, že slečny so svetlejšími vlasmi tento problém nemajú, ale tmavovlásky či čiernovlásky mi určite dajú za pravdu. A to ešte nerátam s tým, keď si náhodou zoberiem klobúk. Samozrejme, masteniu vlasov môžeme predísť tým, že prestaneme používať veľké množstvo vlasových produktov, prestaneme sa ich neustále dotýkať a hrať sa s nimi, poprípade ich prestaneme často prečesávať. Každý vlas je však iný.

Sama poznám ľudí, ktorí si žiaľ vlasy musia umývať každý deň ale poznám aj tých, ktorí si ich nemusia umývať hoc aj týždeň a stále vyzerajú ako čerstvo umyté. To je ale síce pekné, no ja k týmto šťastlivcom nepatrím a preto hľadám rôzne iné riešenia, ako častému umývaniu vlasov predísť. Tento typ produktu som síce ešte nevyskúšala, no počula som o ňom už dávnejšie. Či už tie produkty svoj účel spĺňajú alebo nie, hovorí sa o nich dosť a sú pomerne obľúbené. Hlavne v lete, keď sa chystáte niekam na výlet, na nejaký festival alebo pri nejakej podobnej príležitosti. Ak nemáte veľa možností ako si tie vlasy poriadne umyť alebo to len chcete na krátku dobu oddialiť. V tom prípade sú pre vás ako stvorené suché šampóny a teraz budem konkrétne rozoberať tie od značky Batiste.

Suché šampóny Batiste

Ako ich používať ?
Použitie je jednoduché, prirovnala by som to k laku na vlasy. Šampón nastriekate na vlasy, poväčšine na hornú časť hlavy, a dobre ho rozotriete po danom mieste. Poprípade ho nastriekate rovno ku korienkom. Vlasy následne vyčešete. Či už ich len prečešete alebo zviažete do chvosta, to už je na vás.

Aké sú ich výhody ?
Myslím, že sú každému jasné, ale môžeme si to zhrnúť. Je to vynikajúci pomocník, pokiaľ sa vám vlasy umývať nechce alebo ich umyť nestíhate. Napríklad ráno pred cestou do školy či práce. Poprípade sa sa vám podarí zaspať. Zároveň vám šetrí čas. Môžete si ho tiež so sebou vziať na cesty či už spomínaný festival.

Aké sú ich nevýhody ?
Všetky takéto produkty by sa mali ale používať s mierou a malo by byť vopred jasné, že nie sú určené na každodenné použitie. Sú to také malé záchranné pomôcky, avšak ak to s ich používaním preženiete, môžete dosiahnuť úplne opačný efekt, ba dokonca môžete docieliť aj vysušenie pokožky.

O značke Batiste :
Suché šampóny Batiste ponúkajú okamžitú pomoc pre vaše vlasy. Rýchlo oživia vaše mdlé unavené vlasy a dodajú im nadýchaný vzhľad aj sviežu vôňu. Anglická značka Batiste vám ponúka široký sortiment suchých šampónov, medzi ktorými si môžete jednoducho zvoliť práve taký suchý šampón, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Suché šampóny Batiste sú špeciálne navrhnuté pre blondínky, brunetky aj pre potreby farbených vlasov. Očarí vás tiež ich príjemná ovocná či kvetinová vôňa plná sviežosti.