Diósgyőr Castle, Miskolc Hungary ~ 15.8.2015


Prajem pekný deň. Dúfam, že ste si dnešok užili minimálne tak, ako ja. Výlet na tento hrad sme plánovali niekoľko týždňov, ale vždy nám do toho niečo vošlo. Napokon sme sa včera zhodli, že tam pôjdeme dnes. Cesta trvala hodinku a pol až dve a bolo neskutočne horúco. Veľmi pekné stánky s kadeakými výrobkami či jedlom ste mohli spozorovať pred alebo priamo v areáli hradu. Hrad je pomerne veľký a ponúka rôzne expozície, film premietaný projektorom s nádhernou grafikou a hovoreným slovom, výhľad na mesto z niekoľkých veží a možnosť vyfotografovať sa snáď na každom kroku.


Jeden z najkrajších hradov, aké som kedy navštívila. Videli sme rytierske súboje, krásny tanec s vlajkami erbov kráľovských rodín, kráľa a kráľovnú, bitku, dvorného šaša a slečny či rytierov, ktorí sa premávali navôkol. Vstup bol bez sprievodcu, čo nám vyhovovalo, keďže sa radšej prechádzame sami a po maďarsky by sme i tak rozumeli len málo, keďže ako-tak prekladať vie len mamčin priateľ.


Čo sa naozaj cení je prístup aj pre vozíčkarov. Hlavným schodiskom ich vynesie špeciálny výťah a na prezeranie jednotlivých poschodí slúži klasický výťah. Je pekné, že im je umožnené takto si užiť prehliadku.

Fotografovala som všetko, čo ma zaujalo na prvý pohľad. Alebo som sa to aspoň snažila zachytiť. Pri takýchto prehliadkach nemám čas na kompozíciu a fotím ako divá. Neznášam, ak mi niekto vojde do záberu a funkcie na fotoaparáte tiež nestíham rýchlo striedať. Avšak podarilo sa mi niekoľko celkom pekných záberov, ktoré pridávam aj na blog.

Ako ste prežili dnešný deň vy ? ^^~

Mega kniha, ktorú si môžete prečítať ♥Hrnčiarka dielňa, kde ste si mohli zakúpiť ručne vyrobené krčahy, poháre a nádoby alebo len sledovať milého pána, ako ich vlastnoručne vyrába.
Tieto vankúšiky boli na každom kroku. A naozaj sa mi páčili.Pán Kráľ zvíťazil ! Hurá ! Nech žije Kráľ !

Zatiaľčo kráľ bojoval a nasadzoval život za svoju hrdosť, kráľovná si užívala pohľad v tieni v spoločnosti svojich poddaných.


A ide sa do boja.

Nastúpenie.

Boj začína.

Statoční rytieri.