Hladké nôžky na leto

S blížiacim sa letom prichádza čas vytiahnuť zo skrine šortky a sukne. Každá z nás chce vystaviť na obdiv svoje krásne nohy. To isté platí na kúpaliskách a dovolenkových destináciách pri mori. Jemné, hebké a hladké nohy sú snom takmer každej žien. Ako si ale zvoliť vhodný spôsob odstránenia chĺpkov? Aké produkty použiť a ako docieliť požadovaný efekt? Poprípade ako ho predĺžiť? Dnes som si pre vás na túto tému pripravila článok. Všetky potrebné produkty a aj mnohé iné môžete nájsť na e-shope Notino.sk za nízke ceny. Dúfam, že niektorým z vás pomôže pri výbere toho správneho produktu, ako byť o niečo bližšie k dokonale hladkým nohám :)

Holenie žiletkou: Či už preferujete jednorázové žiletky alebo tie na viacero použití, tento spôsob je jeden z najrýchlejších a najjednoduchších. Napríklad ak sa niekam ponáhľate a nemáte veľa času na zvyš, taká žiletka dokáže byť naozaj dobrým pomocníkom. Pár ťahov stačí na to, aby ste docielili požadovaný účinok. Samotný účinok odstránenia chĺpkov sa pohybuje v rozmedzí 1-3 dní, čo niekomu môže vyhovovať a niekomu nemusí. Holenie by sa malo vykonávať večer. Cez noc si vaša pokožka odpočinie a zregeneruje sa.

Slečny, ktoré sú alergické na železo (poprípade aj na slnko, ako ja), môžu mať s týmto spôsobom malé problémy. V tomto prípade odporúčam pred odchodom z domu použiť púder, napríklad detský Aviril, ktorý zabráni tomu, aby sa na vašich nôžkach začali vytvárať červené bodky a predchádza aj pocitom svrbenia a pálenia.

šetrné holenie pokožky

Depilácia: V mladosti som začínala práve s touto metódou. Depilačné krémy zakúpite v každej drogérii ale aj v lekárni. Dnešné depilačné krémy by už mali spĺňať funkciu rozpustenia chĺpku pod pokožkou, čo má za následok jeho precíznejšie odstránenie a dlhodobejší účinok. Chĺpok totižto odstránite už spolu s korienkom. Pri holení odstránite iba jeho povrchovú časť.

Pri tomto spôsobe si ale dávajte pozor na možné neprijemné alergie. Pred samotným použitím daný produkt odskúšajte na malom úseku pokožky aby ste videli, ako naň vaša pokožka zareaguje. Pokiaľ sa nedostaví žiadna viditeľná reakcia (napríklad sčervenanie pokožky), môžete daný produkt s kľudom používať. Nezabudnite si prečítať aj pribalený leták s informáciami. Vyhnete sa tak možným neželaným účinkom. V tomto prípade by som volila krémy na prírodnej báze. Chémii by som sa zďaleka vyhla.

šetrné holenie pokožky

Epilácia: Túto metódu som niekoľkokrát vyskúšala no keďže mám veľmi citlivú pokožku a po používaní sa dostavilo aj zapálenie, rozhodla som sa tomu radšej vyvarovať. Epilácia je vhodná pre tie z vás, ktoré chcú docieliť efekt hladkých nôh po dobu 1-4 týždňov. Patrí ale medzi najbolestivejšie spôsoby, ako hladkosť dotiahnuť. Existuje ale niekoľko tipov a rád ako sa bolesti či nepríjemnému pocitu vyhnúť.

Jedným z nich je teplá pokožka, ktorá je uvoľnená a chĺpky sa z nej dostanú von oveľa rýchlejšie. V rámci epilácie voskom, voskovými pásikmi alebo strojčekom určeným do suchého prostredia, je lepšie pokožku ochladiť. Aj pri tomto postupe platí, že je lepšie ho vykonávať večer. Počas noci sa vaša pokožka zregeneruje a vy ju nebudete vystavovať zbytočným nečistotám z prostredia, ktoré by mohli spôsobiť zápal.

šetrné holenie pokožky

Aká metóda vyhovuje najviac vámAké produkty sú vaše obľúbené? :)