How I fell in love with Chanel N°5

Chanel N°5
Nie som jednou z tých, ktoré by boli ochotné vyhodiť 70€ sem a 115€ tam len preto, že ich zaujal značkový parfém. Osobne by som zaň nedala viac ako 15-20€. Avšak už to bolo niekoľko rokov, čo som chcela vyskúšať Marilyn Monroe a priam aj bohmi ospevovaný parfém, ktorý nesie názov Chanel N°5.

Keďže sa cena tohto parfému pohybuje na úrovni nejakých 260€, na uspokojenie svojich primárnych potrieb som sa rozhodla objednať si teda aspoň vzorku. Alebo aby sme boli presnejší, vzorku parfémovanej vody Chanel N°5, nie parfému samotného. Objednávala som z e-shopu Notino.sk, kde nájdete snáď každú chanelku v rôznych objemoch a, samozrejme, v charakteristických flakónikoch.

Už na prvý pohľad mi padol do oka jeho dizajn. Tá minimalistická fľaštička, ktorá nesie nálepku s názvom, je neskutočne rozkošná a nádherná. Aj vrchnák sa mi páči. Jediné, voči čomu som bola troška skeptická, bolo zafarbenie parfému. Nebola som si celkom istá tým, ako môže taká žlto-oranžová tekutina voňať. Fľaštička sa krásne vyníma aj na poličke či toaletnom stolíkuLegendárny Chanel N°5 je komplexnou vôňou, ktorá vyzdvihuje ženskú eleganciu a rafinovanosť. Je symbolom magického kúzla ženskosti.

Zloženie ~
Hlava: citrón, aldehydy, bergamot, ylang-ylang, neroli
Srdce: ruža, konvalinka, kosatec, jazmín
Základ: vetiver, pačuli, jantár, santalové drevo, pižmo, vanilka, cibetka

Vôňa je priam neskutočná. Jedinečná. Originálna. Nadčasová. Vintage. Starodávna. Ženská. Sladká. Hravá. Zvodná. Omamná. Podmanivá. Skrátka, dokáže vyzdvihnúť vašeu ženskosť až do nebies. Či už sa to týka žien alebo mužov, obe strany v rámci môjho malého osobného prieskumu usúdili, že chanelka vonia naozaj pekne a dobre. Je stredne silná a jej výdrž je veľmi dlhá! Dokonca aj päť hodín! Aby som však nerozoberala len túto jednu vôňu, rozhodla som sa vám priblížiť aj niektoré iné.

COCO   MADEMOISELLE ~
Hlava ~ mandarínka, pomaranč, bergamot, kvet pomarančovníka
Srdce ~ ruža, ylang-ylang, mimóza, jazmín
Základ ~ fazule tonka, vetiver, opoponax, pačuli, pižmo, vanilka
Svieža a zmyselná. Vôňa mladej, sofistikovanej, sexy ženy, aktívnej obyvateľky mesta, spokojnej so svojím životom. Evokuje uvoľnený, sexy šarm, menej sa hodiaci do nočného prostredia a skrývajúci náznaky mužskosti.

N°19 ~
Hlava ~ bergamot, neroli, zelené tóny
Srdce ~ ruža, konvalinka, narcis, kosatec
Základ ~ mach, santalové drevo, vetiver, koža
Obdarený mimoriadne magickou silou, ktorá zahalí ženu do tajomného a vášnivého oparu. Vôňa predstavuje odvážne a prekvapivé spojenie pôvabných kvetín a dreva. Sú tiež charizmatické a jednoducho očarujúce.

Chanel Slovensko

ALLURE ~
Hlava ~ vetiver, mandarínka, jazmín, pivonka
Srdce ~ bergamot, kvet pomarančovníka, céder
Základ ~ ruža, lotos, vanilka, broskyňa, magnólia
Kúzlo je súčasťou každej ženy, rovnako ako zmyselnosť. Ženské kúzlo stojí stranou všeobecných pravidiel alebo módy: žiadne okázalosti, žiadne zložitosti - len čistá prirodzenosť. Silne zmyselná príťažlivosť vône a dokonale moderný design flakónu - leštené zlato v kombinácii s matnou meďou.

COCO ~
Hlava ~ mandarínka, koriander, jazmín, bulharská ruža, broskyňa
Srdce ~ klinček, kvet pomarančovníka, ruža, ďatelina, mimóza
Základ ~ opoponax, fazule tonka, santalové drevo, vanilka, cibetka, jantár, labdanum
V polovici storočia udávala "Coco" Chanel trendy tzv. vysokého krajčírstva, hlavnými krédami ženy - pôvodne vzniknuté z prostých a nestálych pomerov - boli dostupnosť a jednoduchosť. Na druhú stranu je historicky známy aj jej kontroverzný vzťah k mužom a počas vojny tiež k fašistickému režimu. Úspešný život ženy, ktorá raz vyhlásila, že nie je škaredých žien, ale iba zle nalíčených a oblečených.

Chanel Slovensko

13 comments:

 1. Žádný jsem ještě od Chanel nezkusila ale zajímalo by mě jak voní hned ten první :)

  Life by Peggie

  ReplyDelete
 2. Chanel nº5 is my favorite perfume! I really love the design and the smell ^^

  fumeland.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 4. číslo 5 som mala a bol neskutočný :)
  ľúbezná

  ReplyDelete
 5. Číslo 5 a číslo 19 som dostala od kolegyni, pretože jej kamarátka zatvárala parfumériu, tak sa mi tieto dva kúsky ušli. Vône sú to krásne, to áno. Ale toľko peňazí by som ja za vôňu nedala. Mne stačí aj nejaký obyčajný, čo možno nevydrží tak intenzívny takú dlhú dobu, ale za vône dám najviac 20 €.
  pinkshaaark

  ReplyDelete
 6. Love Chanel!! These are amazing! :)

  Girl About Town

  ReplyDelete
 7. I surprisingly dont like it much! I have chance and i dont like it much either
  xx
  www.JuneWantsItAll.com

  ReplyDelete
 8. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 9. i love this ;)) have an amazing day!

  mfashionfreak♥blog

  ReplyDelete
 10. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 11. To vážne? Haha. Mne táto vôňa veľmi sadla ♥

  ReplyDelete
 12. Veronika “V.” Lavickova22:55

  Ta pětka.. nemůžu si pomoct, ale strašně mi smrdí. I vůně na záchod je příjemnější :(

  ReplyDelete