Sprievodca produktmi na ochranu pred slnkom

opaľovacie krémy notino.sk
Leto sa neodvratne blíži a s ním prichádzajú nielen prázdniny, dovolenky a relax, ale aj patričná zvýšená ochrana o našu pokožku tela a tváre. Slnko je síce dobrým pomocníkom pre menšie korekcie pokožky, no netreba zabúdať, že dokáže narobiť aj nepríjemné problémy. Dnes máme oveľa rozmanitejší výber produktov ako tomu bolo kedysi. V obchodoch môžeme nájsť krémy či oleje na opaľovanie, po opaľovaní, na ochladenie pokožky a všeličo iné. V rámci spolupráce s e-shopom Notino.sk som sa rozhodla napísať niečo o týchto výrobkoch.

Existujú rôzne formy ochrany pre slnkom. Akú si vyberiete vy, to je už len na vás. Máte možnosť si vybrať medzi krémami a mliekami, ale aj olejmi a sprejmi. Ja preferujem radšej mlieka, pretože som oveľa spokojnejšia, keď cítim, že niečo na tej pokožke je a zároveň pokožku aj ochladí. Rozmýšľala som ešte nad olejom, možno suchým, ktorý by sa rýchlo vpil do pokožky. Predsa len, olej je podľa mňa pre pokožku príjemnejší.

opaľovacie krémy notino.sk

Osobne nie som typ človeka, ktorý by prítomnosť slnka vyhľadával neustále a hlavne nie v lete. Radšej si sadnem do tieňa alebo niekde, kde na mňa lúče nemajú dosah. K tomu všetkému som ešte extrémne bledá a studená, čiže si miestami pripadám ako upír, haha. Slnko však nepodceňujem a ak už sa niekam vyberiem a viem, že na slnku strávim väčšinu času, volím aspoň najnižší UV faktor. V e-shope nájdete niekoľko desiatok produktov kozmetiky na opaľovanie, z ktorých som vybrala niekoľko pre inšpiráciu.

opaľovacie krémy notino.sk

Ochrana pred slnkom však nespočíva len v prípravku na opaľovanie. Je potrebné používať aj prípravky po opaľovaní, ktoré vašu pokožku tela upokoja a poskytnú jej potrebnú hydratáciu. Okrem týchto účinkov niektoré ponúkajú aj chladiaci efekt, čo sa nesmierne cení ak ste niekde na pláži, v teplejšom podnebí. Tiež netreba zabúdať na to, že slniť sa treba s mierou a neležať na slnku celý deň. V takomto prípade si skôr uženiete minimálne úpal a červenú pálivú pokožku, nie krásne bronzové opálenie.

opaľovacie krémy notino.sk

Pokiaľ ste z tých, ktoré nemajú rady vlhký vzduch, horúčavy a slnenie sa, existujú aj iné spôsoby, ako získať čokoládový odtieň pokožky. Môžete na to využiť solárium alebo samoopaľovacie prípravky. Avšak keď skombinujete obe tieto veci, efekt sa dostaví určite skôr a bude trvať dlhšie. Aj v tomto treba postupovať s mierou - umelé žiarenie má tiež svoje negatíva. K čokoládovému opáleniu doma vám dopomôžu napríklad produkty uvedené nižšie.

Ak sa o svoje opálenie bojíte a chcete efekt znásobiť, poobzerajte sa v obchodoch po výrobkoch určených práve na zvýraznenie opálenia alebo na jeho predĺženie. Tmavá pokožka tiež vynikne pri používaní produktov, ktoré obsahujú mierne ligotajúce sa čiastočky t.j. trblietky.

Čo preferujete vy? Opaľovanie sa vonku alebo v pohodlí domova? :)

samoopaľovacie krémy notino.sk

Pokožku tela a tváre by sme mali, ale čo také vlasy? Slnko či (slaná) voda im tiež nerobia dvakrát dobre. Zničeným vlasom sa v lete môžete vyvarovať napríklad používaním sprejov či masiek, ktoré slúžia ako akýsi izolant (viac fyzikálne to ani znieť nemohlo ..) pred UV žiarením, dodávajú vlasom hydratáciu a potrebné živiny. Ich používaním predídete zničeným a suchým vlasom bez života.

Ochrana vlasov pred slnkom notino.sk

Pre tie, ktoré vždy tápu pri výške ochranného faktora tu mám pre vás malé orientačné zhrnutie, ktoré som našla.

I. SPF 50+ veľmi svetlá pokožka s pehami, ryšavými/svetlými blonďavými vlasmi a modrými očami. Po niekoľkých minútach na slnku pokožka sčervená, ak nie je natretá produktom na opaľovanie s ochranným faktorom.

II SPF 30, 50 svetlá pleť, svetlé/svetlohnedé vlasy, pehy, oči modré, zelené, sivé. Bez produktu s OF koža už po 10 až 20 minútach na slnku sčervená.

III SPF 15 – 25 svetlohnedá pokožka bez pieh, hnedé až tmavé blond vlasy, sivé oči. Pokožka sa pekne opáli a zriedka hrozí spálenie.

IV SPF 6 – 10 tmavé vlasy, hnedé oči, tmavá pokožka, rýchlo sa opáli, spáli sa iba výnimočne.
(zdroj)