Slendertox Tea Review

Slendertox Tea Review

Slendertox Tea je prvý detoxikačný čaj, ktorý som vyskúšala. Je to 100% bylinný detox z juchovýchodnej Ázie. Zložky čaju by mali obsahovať vitamín B12, bielkoviny, vlákninu a vitamín C. Pozostáva z dvoch čajov - sleeptox a daytox. Sleeptox pijete každú druhú noc, daytox sa pije každý deň. Detox som absolvovala po dobu 14 dní. Ako iné detoxikačné čaje aj tento sľubuje zvýšenie energie, zrýchlenie metabolizmu, zníženie pocitu nafúknutia, chudnutie a v neposlednom rade aj samotný detox. Opäť ale dvíham palec - požadované výsledky nedosiahnete iba z pitia "zázračného" čaju. Niečo pre to musíte urobiť aj vy. Cvičenie a (aspoň minimálna) úprava stravy - bez toho to žiaľ nepôjde.

Slendertox Tea Review

Môj detox začal čajom na noc, do ktorého som si pridala aj med - na internete som čítala, aké majú tieto čaje čudnú chuť a musím žiaľ potvrdiť, že je to pravda. Ja med obyčajne v čaji neznesiem a nezniesla som ho ani v tomto. Každý čaj obsahuje istú zmes. Zatiaľ čo s daytoxom som problém nemala, nočný čaj som vypila asi len dvakrát. Tá chuť nerobila dobre mne ani môjmu žalúdku. Viem, že tieto čaje môžu spôsobiť aj laxačný efekt - ved majú za úlohu vaše telo detoxikovať - ale ja som mala po vypití tohto nočného kŕče v bruchu ešte na druhý deň.

Slendertox Tea Review

Mali by sa luhovať po 2-3 minúty. Ja som tie svoje luhovala necelú minútku. Nechcela som piť veľmi tmavý a silný čaj. Chuť nočného čaju akosi neviem popísať, no chuť daytoxu viem popísať veľmi dobre - lahodný bylinkový čaj! Milujem bylinkové čaje a zamilovala som sa aj do tohto. Vôbec nemá odpornú chuť, čomu som sa potešila asi najviac. Prvé dni užívania som pociťovala mierne stiahnutie žalúdka a mierne kŕče. Každopádne sa to nezhoršovalo a po asi dvoch dňoch to ustúpilo. Denný čaj som pila prevažne po návrate zo školy, ráno som ho pila maximálne cez víkendy.

Čo sa týka jedálnička, konzumovala som tie isté veci, ktoré jedávam bežne. Jedla som viac zeleniny a ovocia a pila som oveľa viac čistej vody. Vyhla som sa mastným, ťažkým jedlám a syrom. Biele a tmavé pečivo som striedala.

Nikdy som nemala problémy s hmotnosťou a nikdy som nechcela chudnúť (veď ani niet z čoho, haha). No milujem cvičenie a hlavne ten pocit po ňom. Počas pitia čaju som mala bruško každý deň o niečo plochšie. A to ráno aj večer. Musím však dodať, že s ním nemám nejaké veľké problémy. Je jednoducho také prirodzené :)

Na záver sa chcem e-shopu Slendertox Tea poďakovať za možnosť vyskúšania tohto výrobku :)

* poskytnuté na recenziu

10 comments:

 1. Detoxikační čaje jsou opravdu skvělé :)

  ReplyDelete
 2. Super recenzia, na čaje je skutočne ťažké písať recenziu - sama som sa o to pokúšala no ty si to zvládla bravúrne :) Tieto čaje ma moc nezaujali, takže ostanem navždy verná svojmu milovaanému zelenému čaju ♥

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujem ♥ Aj ja som si myslela, že to bude jednoduché, ale nebolo. U mňa vedú ovocné a čierny ♥

   Delete
 3. Nějaký bych taky chtěla zkusit, ale zatím jsem se k tomu nedokopala :)

  Welcome!♥Reviews everywhere

  ReplyDelete
 4. I have a few tea bags of this and I'm interested to have a taste.. Although I'm not too keen on detox teas and I think it is better to just eat well and exercise :) xx

  ReplyDelete
 5. Mno, aj mne by sa zišiel dajaký ten detoxík :)

  ReplyDelete
 6. Super recenzia!

  ReplyDelete
 7. Také teď na jaro plánuju detoxikaci pomocí čajíků - tyhle vypadají bezvadně, tak to ještě promyslím :-)

  ReplyDelete