Freedom Japanese Market February 2015

Freedom Japanese Market

Freedom Japanese Market je stránka, ktorá ponúka mesačný odber japonských sladkostí a pochutín všetkého druhu. Keďže Japonsko a veci s ním spojené milujem, nenechala som si újsť túto príležitosť. Týmto sa chcem Freedom Japanese Marketu veľmi poďakovať, že mi umožnil vyskúšať tieto dobroty a ochutnať kúsok Japonska. Komunikácia bola príjemná a pani bola naozaj otvorená :) Čo som teda v balíčku našla ?


* Rilakkuma Pretzels *
Na japonských vecičkách mám rada nielen výzor, ale aj spôsob balenia. Otvoríte krabičku a v nej ďalší balíček, ktorý je navyše chutný a je vidieť, že aj na ňom si dali záležať. Balíček obsahuje niekoľko kusov tenkých podlhovastých tyčiniek (na veľkosť balíčku ich tam je dosť). Majú karamelizovanú akoby opečenú chuť. Niečo na spôsob pečeného karamelu. V letáčiku je písané, že majú chuť medu a masla. Sú naozaj sladké a majú vďaka tomu "opečeniu" jedinečnú chuť.

Spokojnosť : 5/5

Freedom Japanese Market

Freedom Japanese Market

Freedom Japanese Market

Freedom Japanese Market

Tie chutné obaly, postavičky a znaky nemajú chybu ♥
Freedom Japanese Market

* Karamucho *
Ďalšou pochúťkou, ktorú som si dopriala, (i keď cvičím, ale tieto vecičky sa odmietnuť nedali) boli tieto čipsy s chilli korením. Nie som veľmi na štipľavé jedlá a snažím sa ich nejesť vôbec (len výnimočne, ako teraz napríklad), ale tieto čipsy boli také lahodné, že som nemohla ostať len pri jednom-dvoch lupienkoch. Čo ma teší okrem vynikajúcej stredne štipľavej chuti je to, že i keď sa zdá byť balíček malý, je minimálne do 3/4 naplnený a obsahuje naozaj veľké plátky. Varovanie : pri zachytení vône vašim nosom sa môže stať, že čipsy "zmiznú" do piatich minút.

Spokojnosť : 5/5

Freedom Japanese Market

Freedom Japanese Market

* Dark Chocolate Kit-Kats *
Ak už by som mala nahradiť mliečnu alebo akúkoľvek inú čokoládu tmavou/horkou, asi by som prestala jesť čokoládu úplne. Nehovorím, že tmavú nezjem, len mi proste nešmakuje tak, ako mliečne. Každopádne, teraz zabudnime na to, čo som napísala v predošlej vete a venujme sa tomu, čo napíšem teraz. Milujem tieto mini Kit-Katy s príchuťou tmavej čokolády ! Vzala som si ich ako súčasť desiaty do školy. Keď som ich ochutnala, doslova mi zlepšili deň. Lahodná, tmavá, horká čokoláda vás naladí na úplne inú vlnu. Škoda len, že boli malé. Naozaj boli výborné a lahodné !

Spokojnosť : 4/5

Freedom Japanese Market

* Kaki no Mi *
Akési ryžové lupienky s hnedými orechmi na povrchu. Neviem presne identifikovať, na čo sa to tvarom a výzorom podobá. Je to však výborná pochúťka k filmu. Sú jemné solené a chuťou pripomínajú také tie biele nafúknuté čipsy z našich obchodov. Tie, ktoré keď dlhšie podržíte na podnebí (horná časť ústnej dutiny), nielen že sa rozpustia, ale tam aj ostanú :D Neviem či je to mnou, ale zjedla som ich možno zo 4-5 a bola som "plná".

Spokojnosť : 3/5

Freedom Japanese Market

Freedom Japanese Market

* Kanpai Ramune *
Milá, malá, ružová nádobka pripomínajúca pohár piva. Je plnená ramune cukríkmi. Vôbec som netušila, čo sú zač tie biele práškové cukríky. Keď si ich dáte do úst, pocmúľate ich asi štyrikrát a tieto cukríky sa vám rozplynú na jazyku. Na začiatku to bolo trošku nepríjemné - ako krieda - ale inak sú fajn. Čo sa týka vône a chuti, majú jemnú ovocnú arómu. Na letáčiku je tiež pripísané - Feel free to reuse the mug! - haha.

Spokojnosť : 3/5

Freedom Japanese Market

Freedom Japanese Market

* Umaibo *
Dve tyčinky, z ktorých ste mohli dostať príchute pizzy a cibuľového šalátu, ak som to správne pochopila. Čo sa týka vzhľadu, vyzerajú ako nafúkané ľahučké trubičky. Pri otvorení balíčku sa na vás vyvalí priam totožná chuť daného jedla, ktoré majú predstavovať. Napríklad ja, čo cibuľu nemôžem ani cítiť, som hodila tyčinku na jedno posedenie. Bola neskutočne lahodná a chutná. Druhá tyčinka bola v prevedení pizza. Tá mi chutila o niečo menej, ako jej predchodkyňa, ale nebola zlá.

Spokojnosť : 4/5

Umaibo

Umaibo

Príchuť cibule/cibuľového šalátu.
Umaibo

Príchuť pizza.
Umaibo

* Pokemon Karipori *
Také chutné balenie ! Bola moja prvotná reakcia, pretože toto anime bolo moje úplne prvé a jedno z tých, na ktoré sa len tak ľahko nezabúda. Nie nadarmo som mala kedysi zbierku 700+ všemožných nálepiek, kartičiek a premieňačiek. Nehovoriac o tom, koľko som ich mala po 2krát. Balíček obsahuje 3 zelené a 3 fialové menšie balíčky. Každý jeden z týchto balíčkov obsahuje 2 tyčinky. (To už začína znieť ako matematická úloha !). Na čo som sa najviac tešila, ma trošku sklamalo. Zelené tyčinky majú melónovú príchuť, fialové zasa tmavé hrozno. Po odkusnutí však váš jazyk zaplaví akási šumienková chuť, ktorá by nebola sama o sebe až taká zlá. To čo ma sklamalo je fakt, že to chutí naozaj umelo a neprirodzene. Aspoň to má už spomínaný chutný obal ♥

Spokojnosť : 3/5

Freedom Japanese Market

Freedom Japanese Market

Freedom Japanese Market

* Maze Maze Drink *
V tomto balení sa nachádzajú maličké oválne cukríčky s príchuťami, ktoré vidíte na obrázku. Sú priložené ako bonus tohto mesiaca. Je ich tam relatívne dosť a cukríky by mali akoby nahradiť nápoje uvedené na obale. Pomaranč chutí ako pomaranč (aspoň dedukujem, že to je on), kola chutí ako 100% kola, biele hrozno má špecifickú chuť, takú typicky japonskú pre biele hrozno. Pokiaľ ste nikdy túto príchuť neochutnali, pravdepodobne nebudete vedieť, o čom hovorím. Ďalšou príchuťou je jablkový mušt ktorý chuťovo tiež spĺňa znázornenie na obale a čo ma potešilo a zachutilo mi najviac, je chuť tmavého hrozna. Mňam ♥

Spokojnosť : 5/5

Freedom Japanese Market

* PukuPuku Tai *
Tento malý lahodný keksíček v podobe rybky v sebe obsahuje čokoládovú náplň. Resp. je to stuhnutá čokoláda, ktorá ma bublinkovú textúru. Ani by ma vo sne nenapadlo, že tam bude bublinková čokoláda. Čakala som úplne normálnu, čokoládovú plnku. Keksík aj čokoláda boli ľahké a lahodné, veľkosť zodpovedala zhruba veľkosti obrázku na obale. Výzor originálneho keksíku.

Spokojnosť : 5/5

Freedom Japanese Market

* Hora Dekita DIY Candy *
Toto je jedna z vecí, do ktorých som sa zamilovala a škoda, že tu niečo podobné nemáme tiež. Neviem kde ešte vo svete, no v Japonsku sa predávajú aj také DIY vecičky na výrobu vlastných sladkostí. Toto balenie napríklad obsahovalo cukríky, pravdepodobne jahodovú/jablkovú polevu, maličké guličky na posypanie a špáradlo. Síce je to úplne basic, ale taký milý pocit, "vyrobiť" si nejakú sladkosť :)

Spokojnosť : 5/5

Freedom Japanese Market

Freedom Japanese Market

Freedom Japanese Market

Freedom Japanese Market

Freedom Japanese Market

Aby som nezabudla, v tomto boxe bolo pribalené aj origami srdiečko. Pekné a milé srdiečko mi už zdobí izbu a musím povedať, že je naozaj kvalitne a precízne vyrobené :)

Freedom Japanese Market

* poskytnuté na recenziu