> Delikatesy plné ruží | Blog de la Licorne


Delikatesy plné ruží


Krásny pondelok želám. Dnešok je mojím oficiálne prvým pracovným dňom tohto leta! Okrem blogovania, cvičenia, učenia sa kórejčiny a plno iných vecí, mám ešte vďaka práci poriadne nabitý program a neviem, čo skôr. Budem si musieť urobiť harmonogram, pretože takto to ďalej nepôjde. Zbytočne sa stresujem maličkosťami, mám pocit, že nič nestíham a cítim sa vyčerpaná. Ale opäť som začala niečo iné, než to, čo som chcela. Predpokladám, že o e-shope Bioruza.sk ste už počuli - či už z môjho blogu, internetu alebo iných blogov. Ale počuli ste už o dobrotách, ktoré obsahujú ruže? Sama som bola prekvapená, ako vlastne chutia a či sú vôbec dobré a také lahodné, ako sa o nich píše. Zvedaví? Tak sa poďme pozrieť na to, čo som ochutnala :)

Hello my lovely licornes ~ Today is oficially my first day at work during this summer! Except blogging, working out, learning korean language and other stuff, thanks to the work I have such a small amount of a spare time. I have to make a proper harmonogram for the future days because I can´t continue like this. I feel pressured and stressed because of tiny things, I still think I don´t have much time and I feel exhausted sometimes too. But I started to talk about something else again. I suppose that you already know about e-shop called Bioruza.sk - I already posted a few articles with the products from there. But have you ever heard about rose delicacy? I was startled myself when I came across rose sweets. Are they that much tasty? Are you curious? Continue the article :)

* poskytnuté na recenziu
* provided for a review


Lokum s ružovým olejom Biofresh

Lokum s ružovým olejom Biofresh je vlastne dezert z ružového oleja. Toto lahodné lokum vás poriadne osladí a rozhodne aj poteší. Balenie pozostáva z niekoľkých kusov mäkkých kociek a ide o známu bulharskú delikatesu. Pôvodne je to turecká špecialita, ktorá je nazývaná aj „Turkish delight“ - t.j. turecké potešenie alebo pôžitok, s originálnym bulharským ružovým olejom. Ako môžete vidieť, jednotlivé kocky na sebe majú akúsi posýpku, ktorú som nevedela identifikovať - pripomínalo mi to múku, avšak nie som si vedomá, žeby to malo nejakú chuť. Ide o normálne želé kocky, ktoré sú pomerne dosť lepkavé a neskutočne sladké :D Ono to nie je taká klasická sladká chuť, ale taká, z ktorej mi tŕpli zuby. Mamči a mamčinmu priateľovi to neprekážalo, ale pokiaľ máte citlivé zuby ako ja, mohol by to byť problém. Chutili ako typický ružový produkt, čo síce bolo nevšedné, ale chutilo mi to!

Lokum with a rose oil by Biofresh is a dessert made with a rose oil. This delicate lokum will make you really sweet and pleased too. Packaging is composed of a few soft cube-shaped pieces and it´s a well-known bulgarian delicacy. Originally it´s a turkish specialty called "Turkish Delight" as well. As you may see, cubes are covered in a dusting or something. It reminds me of a flour, but it doesn´t have any taste. It´s an ordinary jelly dessert - cubes are really sticky and sweet sooo much. It´s not that "normal" sweet taste but that one during which you feel your teeth go numb. My mom and her BF were good with it, but my super-sensitive teeth weren´t. Cubes tasted like a typical rose dessert, which wasn´t very ordinary, but I liked it!

Lokum s ružovým olejom Biofresh


Cukríky s ružovým olejom Biofresh mi chutili o niečo viac. Avantgardná kombinácia sladkého potešenia s využitím najnovších poznatkov popredných japonských špecialistov v oblasti nutri kozmetiky ponúka možnosť skrášľovania tela a duše pomocou potravinových výrobkov. Skrášľujúce potraviny, kde patria aj bulharské cukríky s ružovým olejom, sú obohatené o ingrediencie, ktoré sa starajú o krásny vzhľad pleti, ako sú prírodné éterické oleje, ktoré prenikaním cez póry pokožky uvoľňujú vôňu do okolia takmer 6 hodín,a tak  pokožka a človek príjemne voňajú. Tieto cukríky sú náramne lahodné! Majú chuť ruží, ale na začiatku mi prípomínajú isté pomarančové cukríky.

Sweets with the rose oil by Biofresh were more delicious for me. I liked them more. Avantgarde´s combination of a sweet delight with using a newest information of the leading japanese specialists in the nutri cosmetics provides an opportunity of beautification body and soul with the food products. They´re enriched by ingredients which take care about a good skin appearance, e.g. essential oils which thanks to a penetration through the pores release a scent for almost 6 hours! Skin is nicely scented. These sweets were seriously delicious! They tasted like rose too but in the beginning they reminded me of some orange sweets.


09 10