> Maybelline Affinitone Unifying Powder Review | Blog de la Licorne


Maybelline Affinitone Unifying Powder Review

Krásny májový deň želám. Pre dnešok som si pre vás pripravila recenziu na kompaktný púder Maybelline New York Affinitone, ktorý sa ocitol v mojej zbierke už pred niekoľkými týždňami. Recenziu naň som plánovala publikovať oveľa skôr, ale vždy mi do toho niečo vošlo a napokon som začala používať iný. Nedávno som sa k nemu však dostala a rada by som konečne spísala dojmy, ktoré som jeho používaním nadobudla. Púder nenájdete iba v drogériách, je dostupný aj online, napríklad na e-shope Notino.sk :)

Hello my little licornes ~ For today I prepared a review on a compact powder Affinitone by Maybelline New York. It´s been in my beauty collection for a while now but I stopped using it and started to use another one. Recently I came back to this one so I think it´s the best time to share my opinion with you guys. You can find it in an almost every single drugstore, but even online, for example on Notino.co.uk :)

Púder som si objednala v najsvetlejšom možnom odtieni, ktorý bol na e-shope dostupný - v odtieni 03 Light Sand Beige. Svojím odtieňom sa celkom k môjmu tónu pleti hodí, ale uvítala by som aj svetlejší odtieň. Ukrýva sa v jednoduchom, stredne veľkom balení. Čo sa týka aplikácie, v balení okrem zrkadielka nájdete aj okrúhlu hubku. S tou som však púder neaplikovala, pretože neobsahovala žiadne putko, za ktoré by sa dala chytiť. Na aplikáciu som teda použila objemnejší štetec. Z púdra sa trošku viac prášilo, ale to je pochopiteľné.

Produkt ponúka minimálne krytie - aspoň tento najsvetlejší odtieň, ktorý som nejakú dobu používala. Ak máte nejaké nedokonalosti pleti, určite je potrebné použiť aj mejkap. Od kompaktného púdru by som ale čakala väčšie krytie. Na druhej strane mejkap fixuje na jednotku! Bez akéhokoľvek poškodenia či vymiznutia vydrží aj šesť či sedem hodín! S takýmito účinkami som spokojná. Používam ho dokonca aj na fixáciu očných tieňov, respektíve ako ich podklad.

I ordered this product in the lightest shade - in a shade called 03 Light Sand Beige. Well, it suits my skin tone finely but I would appreciate even some lighter version of it. Powder is hidden in a middle-sized round simple packaging. Except a mirror it also comes with a powder puff. For me it was a completely useless one, because it didn´t have any "holder". I couldn´t grab it properly so I used a brush instead. In this case the powder will be a bit "dusty" but well, it´s logical.


Product provides a minimum coverage - at least this lightest shade I own. If you have some blemishes and imperfections, I recommend to use also some foundation before. I have to admit that I expecteda higher coverage - in the end it should be a compact powder. On the other side it fixes makeup veeery well! Without any damaging or fading you can enjoy your makeup for even seven hours! I also use it like a base when applying an eyeshadow. I´m really satisfied with this effects!

Každopádne, púder by som si už asi nekúpila. Prečo? Odpoveď je jednoduchá - a napokon si to môžete všimnúť aj na fotografiách. Keďže mám mastnú pleť, väčšinu času sa leskne. Po aplikácii púder tvár trochu zmatní - i keď iba minimálne - no tento efekt vydrží maximálne hodinu, hodinu a pol. Produkt neobsahuje žiadnu vôňu, čo je super minimálne pre mňa. Tiež som si všimla, že mi trošku upcháva póry :( V konečnom dôsledku by som produkt ohodnotila na 2/5.

Máte skúsenosť s týmto púdrom? Máte radi značku Maybelline NY? :)

In conclusion I think I won´t buy it again. Why? It´s simple - you can even see it on the photos. The main problem is, that I have an oily and acne-prone skin. And my skin is reaaaly shiny. After an application it´s matted for an hour to an hour and something. It´s surely not long-term effect and it´s not even that matting I would like it to be. I noticed that my pores and blackheads are a bit clogged as well. It doesn´t have any scent what is great at least for me. I would give it 2 points out of the 5.


Have you tried this powder? Do you like Maybelline NY cosmetics? :)

31 comments:

 1. Monica Rae19:49

  U mňa sa osvedčil púder od Rimmelu - Stay Matte. Tento si kupujem už veľmi dlho a som s ním najspokojnejšia. Affinitone som mala akurát korektor, a ten bol fakt skvelý :)

  ReplyDelete
 2. JORIES BLOG11:05

  Maybelline mám ráda, ale tento pudr jsem nezkoušela. Dermacol má super ty "krajkové" pudry a navíc jsou za pár korun. :)
  Krásný článek! :) <3
  S láskou
  ♥JORIES♥

  http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 3. Petra13:05

  Rozmýšľala som nad ním, ale musím povedať, že ma celkom teda sklamal. Stále hľadám nejaký dobrý zmatňujúci púder, pretože mám taktiež zmiešanú pleť a hneď behom hodiny sa mi leskne. Skúsim sa teda poobzerať po niečom inom :)

  www.frenchstyle.eu

  ReplyDelete
 4. Možno ti sadne oveľa lepšie, ako sadol mne :) Niekedy sa to, žiaľ, stáva :/
  Poznám mnoho produktov, ktoré sadli mne, ale niekomu inému nie a naopak :)

  ReplyDelete
 5. Viem presne, o ktorých hovoríš, ale ja som voči týmto drogérkovým trošku skeptická. A týmto púdrom som sa len utvrdila v tom, že opäť na nejaký čas prestanem s takýmito pruduktmi experimentovať :D

  Ďakujem ♥

  ReplyDelete
 6. Michaela Pavlíková18:35

  Já zkoušela akorát jejich makeup z této řady a ten je naprosto perfektní! :)

  ReplyDelete
 7. Great post ! <3 I have this powder and it's good ,but that's all...I had a lot of better powders than this one.Have a nice evening :)

  ReplyDelete
 8. Anna z Cosmokočky21:16

  Taky mám hodně mastnou pleť, takže pro mě asi také nic moc :) Od maybelline mám ráda řasenky a třeba Color tattoo

  ReplyDelete
 9. Hermator21:21

  Pěkný :) Já pudr, ani make up nepoužívám, necitím se v tom a příjde mi, že pudr ani moc dlouho nevydrží, jak jsi psala.. možná je to tím, že se mi do něj nechce tolik investovat :)

  http://hermator.blogspot.cz

  ReplyDelete
 10. For me it wasn´t good at all :/
  Have a nice evening too :)

  ReplyDelete
 11. Riasenky sú jedna báseň ♥

  ReplyDelete
 12. Ja som tieto produkty taktiež niekoľko rokov nepoužívala, no napokon som sa k nim vrátila znova. Ale chodím aj bez mejkapu, nemám s tým žiaden problém :)
  Ten, ktorý mám od Holika Holika vydrží na tvári aj celý deň ♥ Je to naozaj poklad :)

  ReplyDelete
 13. Very good product :)

  ReplyDelete
 14. I tried it and I didn't like the effect - too visible, too heavy and not really nice mat

  ReplyDelete
 15. i want to try this product, seem very good
  new beauty review on my blog Bioscalin Signal Revolution
  have an happy day, kisses

  ReplyDelete
 16. cintya anggun07:12

  I'm sorry to hear that you're not satisfied with this product. Though I haven't tried this produt yet, but maybe I won't buy it as I have skin problems like you, which is acne prone. What's more, I've tried BB cream from Maybelline and it caused breakout on my face:(
  Thanks for sharing, Dear:)

  www.saycintya.blogspot.com

  ReplyDelete
 17. Katarína Sládečková09:46

  To by ma naozaj sklamalo, keby ma neuspokojí a platila som sú zaň. Ešte že bie je až tak

  ReplyDelete
 18. Na mejkap si teda netrúfnem :)

  ReplyDelete
 19. Well, it may seem good but for me, totally nope :)

  ReplyDelete
 20. Linda Pazderová22:13

  Taky jsem si koupila tenhle pudr s tím, že bude určitě dobrý. Využila jsem ho nakonec celý, ale už si ho kupovat nebudu. Teď používám o Rimmelu a musím říct, že s tím pudrem jsem opravdu spokojená :)

  ReplyDelete
 21. I have a huge problems with the products like this. I have to be really pedant in what I will put on my face. My skin is acne-prone so it´s sensitive to most of the products which are available in the drugstores. It´s a pity.

  Sometimes I feel like I´m a "scientist" or something, because I feel like I do some experiment when putting a new product on my face :(

  Thank you for your comment ♥

  ReplyDelete
 22. Aj ja by som rada ešte niečo skúsila a neostala len pri tom od Holika Holika. Môžem sa opýtať, aký púder teraz používaš? :)

  ReplyDelete
 23. Linda Pazderová22:47

  Určitě, nevím jestli už jsi ho zkoušela, ale je to od Rimmelu Stay Mate, já jsem s ním spokojená, akorát si musím koupit ještě o něco tmavší odstín. Teď jak je sluníčko a trochu už jsem chytla barvu, tak ten světlý nevypadá zas tak dobře :D

  ReplyDelete
 24. To ti verím :D Tak ale mne by trebalo ten najsvetlejší, tak snáď ma nesklame! :)

  ReplyDelete
 25. Linda Pazderová20:05

  Jako asi zkus ten nejsvětlejší jako první a uvidíš, snad ti bude vyhovovat :)

  ReplyDelete
 26. Áno áno, určite, najprv najsvetlejší :D

  ReplyDelete

09 10