> Textured PU Leather Bag & Velour Pleated Skirt | Blog de la Licorne


Textured PU Leather Bag & Velour Pleated Skirt

Textured PU Leather BagŽelám krásny utorkový deň. Okrem toho, že som včera podstúpila poslednú skúšku, ktorú som zvládla, naučila som sa aj niekoľko nových vecí. Prvou z nich je to, čo už poznám pomerne dlhú dobu. Ak si nastavím budík na určitý čas, vstanem minimálne o hodinu neskôr. Obdobie medzi rokmi 1820 - 1880 mi takmer nič v rámci masmediálnej komunikácie nehovorí (poznámka autora: jednoducho povedané, neštudovala som dostatočne). Ďalším zaujímavým zistením je to, že ak vylejete horiaci alkohol na stôl, nič sa mu nestane (poznámka autora: neodporúčam skúšať vôbec a pokiaľ je možné, horiaci alkohol v rýchlosti vypiť, nie si ho natáčať na mobil).

Je zábavné, ak ostatní pijú a vy ste pomerne triezvi (poznámka autora: i tak vás iní budú brať ako opitého, skupinová identita vie byť niekedy sviňa). I napriek tomu, že devätnásta hodina odbila, štiknite si radšeh cestovný lístok. Pani, po ktorých vstupe do MHD zaznejú obľúbené vety - ,,Prepravná kontrola. Pripravte si, prosím, cestovný lístok." - rady číhajú na akejkoľvek zástavke. V tejto branži holt čas znamená vaše peniaze (poznámka autora: štikaj pokiaľ môžeš, ak nemáš možnosť, uteč; poznámka poznámky: konáte na vlastnú päsť, v žiadnom prípade neberte moje návrhy ako odporúčania).

Hello my little cute licornes! ~ Except taking my (I hope) last final exam of winter semester I also learned a few new things yesterday. Some of them, I would like to share also with you guys. Maybe you already knew some of them, maybe not. The first thing is something I´ve known for a long time. It´s a fact, that even if I set an alarm on a certain time, I will probably wake up one hour later. The second thing is, that I know almost nothing about what happened within mass media communication between 1820 and 1880, except a few facts.

Well, I wasn´t studied properly, I admit. Another interesting fact is, that if you spill a burning alcohol on a table, it won´t caused any damage (author´s note: abort the mission, I repeat: Abort mission! except the case you drink it). It´s also very funny when you´re the only one sober person in a group - but be prepared, that others will think you´re drunk too. Even if it´s after 7pm, there are still some ladies, or men, who will ask you to show them a public transport ticket. In case you don´t have one, run as fast as you can. You have nothing to lose (except your money, of course)! You know, in this branch, time means money.

* poskytnuté na recenziu
* provided for a review

To by bolo všetko k mojim hlavným zisteniam včerajšieho dňa, o ktoré som sa s vami chcela podeliť. Teraz by som rada prehodila pár slov o mojej novej objednávke z e-shopu Zaful. Balíček sa mi dostal do rúk pred niekoľkými dňami, no počas minulého týždňa som absolútne nemala čas venovať sa ešte aj blogu. A ani chuť, čo si budeme klamať, skúškové je hrozné obdobie. Na e-shopoch ako je Zaful okrem pomerne prijateľných cien a pomerne nízkeho (alebo žiadneho) poštovného milujem, že ich dodacia lehota sa oproti predošlým rokom zrýchlila. Balíček máte doma do dvoch či troch týždňov. Niekedy som na tovar čakala aj mesiac a niečo.

Now, I would like to show you what was in the last package I ordered from Zaful. I receive it a few days ago but during the exam period, I didn´t have much time for writing an article. And I didn´t even want to write anything. You know it yourself, exam period is seriously exhausting. Except for quite acceptable prices and cheap shipping (or none), even a delivery time is faster. I remember, when it took one month and something to deliver the items. Now it´s something about two to three weeks which is amazing!

V objednávke sa nachádzali dva produkty. Jedným z nich je velúrová plísovaná sukňa sýtej cukríkovo-ružovej farby, ktorá sa moje srdce získala na prvý pohľad. Plísované sukne sa mi veľmi páčia a doma mám v zbierke tuším iba jednu, aj to čiernej farby. Do čiernej farby sa obliekam už len naozaj výnimočne, prešla som na oveľa živšie farby. A ružová si moje srdce získala už niekoľko rokov dozadu ♥ V kombinácii s touto sukňou mi príde milá, jemná, pojašená a hravá

Materiál je hrubší, avšak som za to vďačná, lebo nie je priesvitná a zasa nie až taká hrubá, aby ste ju nemohli nosiť v priebehu teplejších dní. Na dotyk je neskutočne jemná a hebká. Mám tendenciu ju hladkať takmer každú chvíľu, haha. Objednala som si ju vo veľkosti S, no vzhľadom na moju výšku je mi trošku väčšia. Možno som aj trošku schudla, ho ho ho (poznámka autora: verím, že nie, lebo sa naozaj stanem 2D postavou). Každopádne na postave vyzerá pekne a ja sa v nej cítim rozkošne. Čo sa týka spracovania, je vyrobená z kvalitného materiálu a veľmi dobre ušitá. Niet teda výhrad!

This order contained two items. The first one I found in the package was a velour pleated skirt in a candy pink colour. It won my heart the first time I saw it. I really like the pleated skirt and I have only one in my closet, I think, and it´s black. I don´t wear much black colour nowadays. I bought myself to like vibrant and bright colours much more. The skirt reminds me of a lovely, gentle, goofy and playful young lady.

The material is a bit thicker, but thanks God because it´s not transparent. On the other side, it´s not that thick you can´t wear it during the warmer days. The skirt is also smooth and soft to touch. I can´t help myself touching it almost every single while, haha. I ordered it in an S size, but it´s a bit bigger than I thought it would be. Maybe I also lost some weight, haha. After all, it looks really pretty and adorable when you put it on. It´s made from a good quality material and also sewing is great. No reservations!

Velour Pleated Skirt Velour Pleated Skirt

Textured PU Leather Bag
Druhou vecou bola tá, ktorú som si chcela zaobstarať už veľmi dávno. I napriek tomu, že mám už doma v zbierke pomerne dosť kabeliek, stále mi tam jeden typ kabelky chýbal. Jedná sa o čiernu vzorovanú "koženú" kabelku cez rameno. Takéto typy tašiek veľmi cez rameno nenosím, prevesím si ich jednoducho cez predlaktie, ale v prípade tejto je pohodlné ju nosiť na oba spôsoby. Je pevná a dostatočne priestranná. Môžete tam nahádzať všetko, čo vám napadne, dokonca aj veľké zošity v prípade, že sa potrebujete učiť na skúšku. Vnútri má jedno bočné vrecko a na remienkoch má prívesok. Zapínanie je formou jedného gombíka v strede, preto si dôležité a osobné veci dávam do menšej taštičky, aby mi ich náhodou niekto nevyfúkol, napríklad počas cesty MHD. Na Zaful-e ju nájdete v niekoľkých farbách.

Now, I would like to show you one thing which I´d wanted for a long time. Even if I already own quite many bags, there was still one type missing. When I saw this one on Zaful, I immediately knew, it´s a perfect one for me. Textured PU Leather Tassel Shoulder Bag is available in a few colours. I bought it in a black one. It has a nice texture on both sides. It´s a really big bag so you can "throw" there almost everything. Inside there´s a one pocket on the side and bag also came with a little pendant. Closing is composed of one button in the middle, that´s why I also carry a small bag inside which includes my the most important things and papers. Just in case someone would like to "explore" my stuff, haha. I usually carry bags on my forearm, but this one is comfortable and light enough to carry it also on the shoulder.

29 comments:

 1. Tá sukňa je ozaj rozkošná :) a kabelka je tiež super... zmestí sa do nej dosť. Uži si veci :)

  www.flungoutofspace.com

  ReplyDelete
 2. Juliane17:53

  Hey !

  Nice blog! Thanks for your comment. Sure, I wanna follow. I follow on GFC and bloglovin. Love, if you follow back :)

  Juli von Lebenlautundleise

  ReplyDelete
 3. Vesna18:17

  Lovely things dear! Thanks for the comment, love to follow each other. I`m following you on GFC, please follow back! :)
  Vesna - Home Chic Club

  ReplyDelete
 4. Katarina19:03

  Love the skirt. And the books inside of the bag. :)
  Follow each other?

  Kathy's delight

  ReplyDelete
 5. Sweet skirt) it will rock this spring!

  ReplyDelete
 6. Grace21:33

  hello dear roztomilý svoj blog, sledujem vás ochotne. Would you follow me back? :))
  http://thatisammore.blogspot.it/

  ReplyDelete
 7. hokis 198122:14

  Thank you for your comment on my blog!

  I follow you on GFC and bloglovin! I hope you follow me back! ;oD

  Have a great week!

  xoxo Jacqueline
  www.hokis1981.com

  ReplyDelete
 8. OrangeCosmetics11:15

  Thank you for commenting on my blog.

  I follow you via GFC #838 and Bloglovin (Nancy Tautenhahn).
  I hope you follow back.
  Have a nice week.
  Nancy :)
  OrangeCosmetics

  ReplyDelete
 9. You´re welcome ♥ Thank you very much, I follow you too :)

  ReplyDelete
 10. You´re welcome ♥ Thank you very much, I follow you too :))

  ReplyDelete
 11. I can´t wait to read them! :)

  ReplyDelete
 12. Thank you very much! I follow you too :)

  ReplyDelete
 13. Thank you, I follow you too ^^~

  ReplyDelete
 14. I follow you, nice post!
  i hope you follow back
  Lifestyle Blog Carrie Key
  My Instagram

  ReplyDelete
 15. Lilyfields11:08

  Thank you for your comment on my blog.

  I follow you on GFC, please follow me back.

  Sabine - lilyfields.de

  ReplyDelete
 16. Dasha Zubenko22:54

  Thank you for visiting to my blog. Of course, we can follow each other. I follow, and now it's your turn. :)
  Have a good day!

  demilla-justaboutlife.blogspot.com ⤜ My blog "Demilla". Welcome!

  ReplyDelete
 17. I love the pink hue of that skirt! New follower :)

  Happy Saturday,

  Annie

  New England Romance

  ReplyDelete
 18. I love the handbag! The skirt is also kinda cute. :) Good luck with your exams! :)

  Thanks for your comment! I follow you via GFC now. Hope you'll follow me back. :)

  Sabrina
  Happiness-Is-The-Only-Rule

  ReplyDelete
 19. Thank you very much! I already follow you :)

  ReplyDelete
 20. Thank you ♥ I follow you too ^^~

  ReplyDelete
 21. Thank you very much! You´re welcome!
  I follow you too :)

  ReplyDelete
 22. Krásné věci! Ta sukýnka je rozkošná ♥
  Meet My Lovely World

  ReplyDelete
 23. Nice bag!
  Thank you for inviting to your blog! Following you!
  witty-sweety.blogspot.com

  ReplyDelete
 24. I like the colour of the skirt and this light tote!

  ANOUK

  ReplyDelete
 25. Thank you! I follow you too :)

  ReplyDelete
 26. Oh very gorgeous skirt!
  xx

  www.sakuranko.com

  ReplyDelete