{Frederico Mahora} Dámska parfumovaná voda

Frederico Mahora Dámska parfumovaná voda recenzia

Krásny deň prajem. Počuli ste už o parfémoch značky Frederico Mahora? Niektorí z vás možno áno, niektorí nie, každopádne ja patrím do tej druhej skupiny. Prvýkrát som o nich počula iba niekoľko týždňov dozadu. Spoločnosť FM Group World založil Artur Trawinski v roku 2004. Jeho cieľom bolo poskytnúť parfumy značkovej kvality širokej verejnosti za čo najnižšie ceny. Firma je dnes rozšírená takmer na celom svete. Na Slovensku pôsobí od roku 2004 a parfémy môžete nájsť na e-shope Parfumylacno.sk.

A prečo sú tieto parfémy také lacné? Je to jednoduché - predávajú sa priamo od distribútora spotrebiteľovi. Neplatíte teda za veci ako sú reklama, flakón, celkový marketing a pod. Na druhej strane sa však môže dostaviť problém dostať tieto parfémy do povedomia ľudí. Avšak v dnešnom svete, kde môžeme využívať rôzne internetové médiá a siete, je propagácia oveľa jednoduchšia.

Hello my sweet licornes! Have you ever heard about Frederico Mahora perfumes? Some of you may know about it, some of you don´t, but I belong to the second group. I heard about them for the first time just a few weeks ago. Founder of FM Group World company is Artur Trawinski. He wanted to provide high-quality perfumes to general public for the lowest prices. Those perfumes are available on Parfumylacno.sk.

And why are they so cheap? It´s simple - they´re sold directly to the consumer from the distributor. You don´t pay for an advertising, marketing, bottle design etc. On the other side, it may to be a problem to promote these perfumes to people. But nowadays it´s much more easier to promote those products through e-shopes and social medias.

* poskytnuté na recenziu

* provided for a review

Bola som teda zvedavá, aké tieto parfémy naozaj sú. Na stránke som strávila dosť času, pokiaľ som našla to pravé, čo som hľadala. Oslovila ma 100 ml parfémovaná voda FM 322 (nezamieňajte s Chanel Chance Eau Tendre) v ružovej okrúhlej fľaštičke s plastovým uzáverom. Dizajn je jednoduchý, no na druhej strane pekný a elegantný. Som rada, že som stavila na svoju intuíciu a rozhodla sa práve pre tento.

Jeho vôňa je nezameniteľná a neodolateľná - ženská, kvetinovo-ovocná, zmyselná a pripomína mi vône takých tých vintage parfémov. Aplikujem ho na vnútornú stranu zápästí, na vnútornú stranu miesta, kde sa začína lakťový kĺb, za uši a, samozrejme, na oblečenie. Akoby nedávno aplikovaná vôňa na oblečení trvá zhruba štyri hodinky, potom už sa trošku zjemní. Na oblečení je ju cítiť ešte na druhý deň a dlhodobú vônu zanechá aj pri aplikácii na vlasy. S aplikáciou na vlasy ale opatrne, pretože alkohol ich vysušuje. Moje hodnotenie je dokonca 6/5. Za takúto cenu sa takýto objem a vôňa naozaj oplatí.

Hlava: grapefruit, dula (kydónske jablko)
Srdce: hyacint, jazmín, kosatec
Základ: cédrové drevo, biele pižmo, ambra

I was really curious about scents of these parfumes. I spent quite a lot time on the e-shop, until I chose the "right one". I´m glad I bet on my intuition and chose a 100 ml perfume FM 322 (don´t exchange/replace it for Chanel Chance Eau Tendre) in a pink round shape bottle with a plastic cap. Its design is simple, but on the other side nice and elegant. Its scent is just unbelievable - feminine, fruit-flower, sensual and it reminds me a scent of vintage perfumes.

I apply it on the wrists, elbows, behind the ears and, of cours, on the clothes. Freshly applied scent holds on the clothes for approximately four hours. After that it starts to be "softer". On a clothing you can smell it even on the next day. You can also apply in on your hair, but be careful. Alcohol may dry your hair.

Head: grapefruit, quince
Heart: hyacinth, jasmine, iris
Basic: cedar, white musk, ambra

14 comments:

 1. Naďa Černá16:49

  Tá vyzerá super :)
  my blog: THE COLORFUL THOUGHTS

  ReplyDelete
 2. Markéta Potjahajlová23:36

  Hledám parfém nebo toaletku na zimu. Pokud budeš dělat recenzi na tyto vůně, budu ráda. Tento parfém mi přijde spíš na jaro/léto a těch mám požehnaně :)

  ReplyDelete
 3. Mne by tou svojou ťažšou vôňou nevadila ani na jeseň :)

  ReplyDelete
 4. Rachel Roo22:39

  moc peknej flakonek a kvetinovo-ovocny vune ja muzu <3

  ReplyDelete
 5. AngeliePangilinan07:23

  I have never heard of this perfume before but I would love to try it out someday! <3

  ReplyDelete
 6. Monica Rae09:17

  Tento parfum vyzerá nádherne ♥

  ReplyDelete
 7. Zamilovala som sa do dizajnu ♥

  ReplyDelete
 8. Hang Around The World10:49

  We have never heard of this product before but It seems so cool. Thanks for the tip!

  ReplyDelete
 9. Love3015:07

  I've never put perfume on my elbows! Why the elbows? I've never heard of this perfume either so thanks for sharing! Ree love30

  ReplyDelete
 10. Hritik Netawane08:53

  Nice post

  ReplyDelete
 11. Carola09:40

  I have never heard of Frederico Mahora perfumes. Until now of course :). Happy to read about it. The design looks nice. Fruit-flower scent sounds nice. I'll check it out! I used to always have Bright Crystal from Versace. But I like to have some variety!

  ReplyDelete
 12. I heard about this perfume but I haven´t smelled it yet :)

  ReplyDelete
 13. Because of the long-lasting effect :)

  ReplyDelete
 14. Nancy G15:08

  Thanks for sharing the tip of buying the perfums directly from the distributor. I will check the site out. And oh, I didnt know spraying perfum on my hair dries it. Yikes! Am stopping that immediatly.

  ReplyDelete

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
If you want to follow each other, lemme know. I will follow you asap :)

Love you all ♥
Have a nice day ! ;)