> ProteattivA Deep Firming Elasticizing Oil | Blog de la Licorne


ProteattivA Deep Firming Elasticizing Oil

Všetkým želám pekný deň. Včerajšok som si náramne užila. Nielenže som sa konečne po niekoľkých dňoch v noci poriadne vyspala, dokonca som si kúpila nové tenisky. Pamätáte sa, keď som na blogu publikovala recenziu na detoxikačný sprchový gél s malými peelingovými zrniečkami a grepové telové maslo? Oba produkty som obdržala v balíčku z e-shopu Parfémy-Elnino, no bol medzi nimi ešte tretí produkt, o ktorom by som rada napísala pár slov dnes. Jedná sa o hlboko spevňujúci telový olej ProteattivA od značky Frais Monde, ktorý som začala používať zhruba pred dvoma mesiacmi. Je predovšetkým určený na spevnenie pokožky počas a po tehotenstve, no nevidím dôvod, prečo by ste ho nemohli vyskúšať len tak :)

Hello my lovely licornes ˘o˘ I really enjoyed yesterday - I had a gorgeously great sleep after a few days because a temperature went down a bit and I also bought new sneakers! Do you still remember, when I published a review about detoxicating shower gel with tiny scrub granules and about grapefruit body butter? I got them both in a parcel from Parfémy-Elnino, but there was also the third product - deep firming elasticizing oil ProteattivA by Frais Monde. I´ve been using it for, approximately, two months now and it´s just amazing :)


* poskytnuté na recenziu
* provided for a review


Zas a znova sa budem opakovať, no tento produkt má neskutočne lahodnú luxusnú vôňu. Náramne si jeho používanie užívam a pokožka môjho tela dvakrát tak. Je to taká prírodná sladkastá vôňa, ktorá má v sebe náznak orientálnosti. Má klasickú, no trošku suchšiu, olejovitú konzistenciu a v malom množstve sa vpíja do pokožky po dôkladnom rozotretí do niekoľkých sekúnd. Olej obsahuje sóju, aminokyseliny a Flavonoid Arnica. Má za úlohu navrátiť pokožke elasticitu, chrániť ju pred škodlivými látkami a vyživovať ju. Po používaní by mala byť pokožka jemná, zamatová a pružná.

Spevňujúci olej používam každý deň, alebo každý druhý, ihneď po sprchovaní. Používam ho naozaj iba v malom množstve, aby sa do pokožky rýchlo vpil a nezanechal na oblečení olejovité škvrny. Okrem toho nemám rada pocit mastnej pokožky. Dôkladne ho do pokožky celého tela vmasírujem, aby ani kvapka nevyšla na zmar. Nielenže prevonia vaše telo, prevonia aj vaše oblečenie. Pokiaľ sa po aplikácii oleja niekam chystáte, ďalší parfém už nie je nepotrebný :)

Once again I have to say that its smell is just wonderful - it´s a strong, natural, sweet aroma, something oriental and luxurious. I´ve been really enjoying using this product. It has a bit dry oily consistency and it soakes into sin after a few seconds if you use it in a small amount. It contains soy, amino acids and Arnica Flavonoids. Its main function is to give back an elasticity to the skin, to protect the skin, to nourish it and to make it soft and gentle.


I´ve been using this firming oil every day, or every second day, after showering. I use just a little amount of it, because I want it to soak into my skin really fast and I don´t want to have the oily spots on my clothes and I don´t like a feeling of an oily skin either. It leaves your body nicely scented and your clothes too. You don´t need any other perfume :)


Nakoľko som nedovŕšila ešte ani 20. rok života, moja pokožka zvýšenie elasticity nepotrebuje. O to sa ešte postarajú mladé bunky a predovšetkým cvičenie, ktoré vykonávam niekoľkokrát do týždňa. Po niekoľkých týždňoch používania som si ale všimla výraznejšie spevňujúce účinky. Predovšetkým na dekolte, rukách a stehnách. Určite to nie je ale zásluha iba samotného produktu, možno ak by ste ho používali niekoľko mesiacov. Oleju nemám čo vytknúť - pokožka je lahodne navoňaná, hebučká, hydratovaná, vyživená. Osobne by som investovala aj do ďalšieho balenia :)

I´m not even 20 years old so my skin doesn´t need any increase of elasticity. Besides my young body cells I also workout a few times per week as well. After a few weeks of using it I´ve could see a firming effect - especially on my decollete, arms and thights, but I don´t think it´s just because of using this oil.  Maybe if you use it a few months. I don´t have anything against this product - skin is delicately scented, soft and gentle, moisturized, nourished. Personally, I would buy it again :)

8 comments:

 1. Vypadá zajímavě 😊

  ReplyDelete
 2. This looks awesome! I have to try it to prevent cellulite and stretch marks. It's never too early to fight aging! Thanks for sharing. xo, sharon

  http://www.stylelullaby.com/fashion/magic-hour/

  ReplyDelete
 3. Never heard of this product before but anything that makes the skin more elastic sounds like something worth trying! Thanks for the review!

  Rae | Love from Berlin

  ReplyDelete
 4. Tiež som si hovorila, keď som po ňom pokukovala :))

  ReplyDelete
 5. It´s really wonderful! ♥

  ReplyDelete
 6. You´re welcome! :)
  It´s a luxurious product ♥ At least, for me.

  ReplyDelete
 7. Julie04:21

  I am so not the beauty guru so this is great!
  Thank you for the blog visit babe, hope to see you back to check out my TOP PARIS TRAVEL GUIDE!

  Xx- Julie

  Haute Khuuture Blog

  ReplyDelete
 8. Zorica10:09

  Great post
  xx
  https://theonethattravels.wordpress.com/

  ReplyDelete

09 10