Frais Monde | Lipsticks and perfumed oils


Všetkým prajem príjemný a pohodový deň. Pred niekoľkými týždňami som sa na portále Blogerky.cz prihlásila do výzvy, vďaka ktorej bolo možné otestovať dva rúže a dva parfumované oleje podľa vlastného výberu, a to všetko od prírodnej značky Frais Monde. Koncom decembra mi pani napísala, že ma vybrali, z čoho som bola pochopiteľne celá bez seba a som za výber srdečne rada. Vybrala som si teda dva odtiene rúžov na pery a dve vône parfumovaných olejov. Po ktorých produktoch som teda siahla?
Začnem rúžmi na pery. Obľubujem hlavne jemné a ružové farby a tým som sa riadila aj pri výbere. Siahla som po jemnom ružovom, ale zato sýtom, odtieni číslo 6 a po sýtom a výraznom, priam až fialovom, odtieni, ktorý sa ukrýval pod číslom 5. Obe sa stali mojimi vernými spoločníkmi keď som sa chystala niekam do baru či na kávu a obe nesklamali. V pôvodnom stave vydržali na perách približne tri hodiny, a to bez toho, aby vybledli. Po tých zhruba troch hodinkách už bolo potrebné pery rúžom nanovo zafarbiť. Viditeľná strata rúžov nenastala ani v prípade, keď som odpíjala z kávy, ani keď som popíjala drink či limonádu. Samozrejme, v takomto prípade to neboli až tri hodiny spomínanej výdrže, ale nedopadlo to ako v prípade mnohých iných rúžov. Tým myslím to, že keď sa náhodou niečoho napijete, v tom momente vám polovica rúžu zmizne z pier. S týmito rúžmi vám to určite nehrozí (:

* v skutočnosti je o trošilinku svetlejší, len fotoaparát mi farbu nechcel zachytiť *
* ukážky rúžov a ich odtieňov na perách *


♥ ♥ ♥

A teraz prejdime k olejovým parfémom, o ktorých som doposiaľ nepočula a ktoré rozhodne odporúčam každej žene, ktorá nemá v úmysle na seba striekať parfém každú hodinu, dve. Parfumovaný olej som aplikovala pod uši na krk a na predlaktia. Od rannej aplikácie som ho cítila až dovtedy, dokiaľ som nevyšla zo sprchy. Musím povedať, že tieto parfémy ma naozaj zaujali a okrem liniek na oči a hydratačného krému od Biodermy, sú mojím jednoznačným kozmetickým favoritom. Olejové parfémy som skúsila aplikovať aj na oblečenie. Robila som to takou formou, že som priložila palec na hrdlo fľaštičky, prevrátila ju, olej som pošúchala medzi prstami a neskôr nimi prešla po oblečení. Bála som sa totiž, či olej nezanechá mastné škvrny, no opak bol pravdou ♥

Parfumované oleje som si objednala vo vôni Black dahlia a Sultan flowers. Osobne vám neviem povedať, ktorý z nich mám radšej, pretože obe milujem. Pokiaľ ste niekedy mali možnosť okúsiť, ako vonia nesmrteľná Chanel N°5, Black dahliu by som prirovnala určite k nej. Netypická, ťažšia, elegantná. Podmanivá, zvodná, tajomná.

Už z názvu vyplýva, že parfémovaný olej Sultan flowers sa bude niesť v znamení orientálnych a kvetinových vôní. Pozostáva z jazmínu s tuberózou, heliotropu a sladkej vône fazule tonka. Je to ľahká ovocná a zvodná vôňa, ktorú podtrhuje vanilka a sladké pižmo. Okrem spomínaných tam nájdete aj orchidey, aníz, slivku, pačuli a santalové drevo.
10 komentárov:

 1. Parfémové oleje od Frais Monde máme doma..je to supe, protože to na kůži vydrží vonět fakt hodně dlouho..

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Roumí19:09

  Tie oleje by som rada vyskúšala, su milé tie fľaštičky hneď by ma napašmali:) a rúže majú pekné farby hlavne že vydržia celkom dobre... o tejto značke som sa dozvedela tak že som vyhrala z nej niečo v súťaži

  http://www.aj-ro-na.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Eline Fløiten Nordli19:41

  Looked like good products. Hope you have a lovely evening.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Úžasné sú. Doteraz som sa s ničím podobným ešte nestretla.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Také šikovné, že sa šupnú do každej kabelky (:

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Kristýna Plšková19:25

  Ty barvičky jsou úžasné :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Clo Dy17:48

  zbožnujem orientalne vône ♥ takže toto chválim,
  sice ja ruže moc nenosím , sem tam si dam aj to červený ale tebe na perách vyzerajú uzasne ! :)

  https://clodyteenmummy.wordpress.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Veľmi dobre som si vybrala. Som naozaj spokojná ♥

  OdpovedaťOdstrániť

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
If you want to follow each other, follow me and lemme know. I will follow you asap :)

Love you all ♥
Have a nice day ! ;)