Hladké nôžky na leto

S blížiacim sa letom prichádza čas vytiahnuť zo skrine šortky a sukne. Každá z nás chce vystaviť na obdiv svoje krásne nohy. To isté platí na kúpaliskách alebo dovolenkách pri mori. Jemné a hladké nohy sú snom väčšiny žien. Ako si ale zvoliť vhodný spôsob odstránenia chĺpkov ? Aké produkty použiť a ako docieliť požadovaný efekt ? Dnes som si pre vás na túto tému pripravila článok. Všetky potrebné produkty a aj mnohé iné môžete nájsť na e-shope Notino.sk za nízke ceny. Dúfam, že niektorým z vás pomôže pri výbere toho správneho postupu,  ako byť o niečo bližšie k dokonale hladkým nohám :)

Predstavte si, že by ste žili niekoľko desiatok rokov dozadu. V tom období neboli dostupné ani zďaleka také rozmanité produkty určené na holenie nôh, ako je tomu dnes. Zťažka sa niektoré ženy k takýmto produktom vôbec dostali. Avšak dnes žijeme v dobe, kedy je na trhu toľko rôznych možností. Stačí si ich len odkúšať a následne vybrať tú, ktorá vám bude vyhovovať najviac.

Klasické holenie žiletkou : Či už preferujete jednorázové žiletky alebo žiletky na viacero použití, tento spôsob je jeden z najrýchlejších a najjednoduchších. Napríklad ak sa niekam ponáhľate a nemáte veľa času na zvyš, taká žiletka dokáže byť naozaj dobrým pomocníkom. Pár ťahov stačí na to, aby ste docielili hladké nohy. Účinok odstránenia chĺpkov sa pohybuje v rozmedzí 1-3 dní, čo niekomu môže vyhovovať a niekomu nemusí. Čo sa týka času, holenie by ste mali vykonávať večer. Cez noc si vaša pokožka odpočinie a zregeneruje sa.

Avšak slečny, ktoré sú alergické na železo (poprípade aj na Slnko ako ja, aby toho nebolo málo), môžu mať s týmto malé problémy. V tomto prípade odporúčam pred odchodom z domu použiť púder, napríklad detský Aviril, ktorý zabráni tomu, aby sa na vašich nôžkach začali výtvárať červené bodky a predchádza aj pocitom svrbenia a pálenia.

šetrné holenie pokožky
holenie a regenerácia

šetrné holenie pokožky
strojčeky na holenie


Depilácia : Pred rokmi som začínala s touto metódou. Depilačné krémy zakúpite v každej drogérii ale aj lekárni. Dnešné depilačné krémy by už mali spĺňať funkciu rozpustenia chĺpku pod pokožkou, čo má za následok jeho precíznejšie odstránenie a dlhodobejší účinok. Chĺpok totižto odstránite už spolu s korienkom. Pri holení odstránite iba povrchovú časť.

Pri tomto spôsobe si ale dávajte pozor na možné neprijemné alergie. Pred samotným použitím daný produkt odskúšajte na malom úseku pokožky aby ste videli, ako naň vaša pokožka reaguje. Pokiaľ sa nedostaví žiadna viditeľná reakcia (napríklad zčervenanie pokožky), môžete daný produkt s kľudom používať. A nezabudnite si prečítať aj príbalový leták s informáciami. Predítete tým možným neželaným účinkom. V tomto prípade by som volila krémy na prírodnej báze a chémii by som sa zďaleka vyhla :)

šetrné holenie pokožky
voskové pásiky určené na telo

šetrné holenie pokožky
depilačné krémy a cukrová pasta


Epilácia : Túto metódu som niekoľkokrát vyskúšala no keďže mám veľmi citlivú pokožku a po používaní sa dostavilo aj zapálenie pokožky, rozhodla som sa tomu radšej vyhnúť. Epilácia je vhodná pre tie z vás, ktoré chcú docieliť efekt hladkých nôh po dobu 1-4 týždňov. Je však aj najbolestivejšia, hlavne ak máte nízky prah bolesti. Existuje ale niekoľko tipov a rád, ako bolesti, či skôr nepríjemnému pocitu, predchádzať.

Jedným z nich je teplá pokožka, ktorá je uvoľnená a chĺpky sa z nej dostanú von oveľa rýchlejšie. To platí pre epilačné strojčeky, ktoré môžete bez problémov používať aj pod vodou. Keď sa jedná o epiláciu voskom, voskovými pásikmi alebo strojčekom určeným do suchého prostredia, je lepšie pokožku ochladiť. Ja som svoju pokožku síce ochladila aj vodou aj ľadom, no i tak ma ten nepríjemný pocit neprešiel. Aj pri tomto postupe platí, že je lepšie ho vykonávať večer. Počas noci sa vaša pokožka zregeneruje a vy ju tak nebudete vystavovať zbytočným nečistotám z prostredia, ktoré by mohli spôsobiť zápal.

šetrné holenie pokožky
epilačné strojčeky

Aká metóda vám vyhovuje najviac ?
Ktoré produkty sú vaše obľúbené ? :)

10 komentárov:

 1. Ja používam už asi rok a pol epilačný strojček a nemôžem si ho vynachváliť. Pri prvom použití som síce plakala od bolesti, ale časom som si zvykla a moja pokožka vyzerá teraz oveľa lepšie ako predtým, keď som používala žiletky. Veľmi pekný a podľa mňa pre mnohé ženy, dievčatá v tomto období užitočný článok! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já nejčastěji používám žiletky, ale určené pro pány. Nevím proč, ale přijde mi, že lépe oholí i nohy vydrží déle hladké. Sem tam jsem už použila i depilaci, ale moc se mi tato metoda nepozdává. Epilaci jsem ještě nezkoušela a ani mě moc neláká. :-) Pěkný článek.
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj ja používam pánske žiletky. Sú oveľa jemnejšie a šetrnejšie k pokožke :)

   Odstrániť
 3. Thanks for sharing!! Xoxo

  http://www.sweetsimpleday.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. I've also heard the Vaseline pray thing is also a very good moisturizer for the legs!! :)

  Dorky-and-weird.blogspot.com

  Xoxo Jessy

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja preferujem holenie a používam žiletky Venus. Epilátor doma síce máme, ale mám nejakú citlivú pokožku na nohách a min. 3 dni po epilácií nemôžem ísť kvôli podráždenosti na slnko :/

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Veet wax strips are really amazing and I use them all the time.

  TRENDGALORE
  BLOGLOVIN'

  OdpovedaťOdstrániť
 7. thanks for sharing :) Hydrating the skin is really important afterwards :)

  http://lovelyattitude.com

  OdpovedaťOdstrániť

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
If you want to follow each other, follow me and lemme know. I will follow you asap :)

Love you all ♥
Have a nice day ! ;)