A p r i l

blog de la licorne
Posledný deň v mesiaci sa chystám zakončiť ako pominulé mesiace, a to mesačným zhrnutím vecí, ktoré sa stali a boli pre mňa významné či podstatné. Stalo sa toho síce menej, ako v minulých mesiacoch, no i tak som za tieto zážitky rada. Čo také špeciálne sa stalo v apríli vám? :)

• po rokoch som si pozrela jeden z mojich obľúbených filmov, Jumanji
• grafické počiny ako Kuroshitsuji design a Nana wallpaper
• dokopala som sa k pozretiu The Notebook ♥
• mala som možnosť objednať si parádnu kórejskú kozmetiku
• užila som si Veľkú noc a ochutnala dobroty

Veľká noc

• písala som o úžasných plavkách
• ochutnala som jarný japonský box plný mňamiek ♥
• mala som možnosť vyskúšať jahodový EOS a grepový Hurraw! (recenzia)
• som si na chvíľu pripomenula, akú radosť mi robí fotenie
• začala som piť detoxikačný čaj Tiny Tea od Your Tea
• som sa poustila do čítania máng

blog de la licorne

• v apríli mi pribudlo najviac GFC čitateľov za posledné mesiace, čomu sa veľmi teším a zároveň aj ďakujem :)
• konečne som mala možnosť sa činiť v pomocných prácach na našej milovanej dedine a prispieť k skrášleniu domku
• boli Kalamajky, na ktoré sme sa veľmi tešili a i keď som tam nemohla z určitých dôvodov prísť, skúšanie a príprava na ne boli skrátka super ♥
• absolvovala som besedu na TUKE vrámci ekonomického seminára
• po besede nasledovalo doobedie strávené s Moničkou
• zakúpila som si nový jahodový proteín, ktorý je skrátka super
• ten pocit, keď vaše stehná a lýtka nadobúdajú stále lepšie a lepšie rysy

• náš informatik mi pochválil grafiku ♥
• čistila som prababkinu protézu
• nadväzujúc na predošlý bod dúfam, že prababku čoskoro prepustia z nemocnice ♥♥♥
• z biológie som dostala 1,1 2 a tiež 5, pretože som odmietla odpovedať :D
• zažila som tie najúžasnejšie a najzábavnejšie hodiny biológie za celé roky. Že, Kio? :D
• začala som jazdiť v aute s kamoškou :)
• bola som si posedieť s triedou v pizzérke vrámci kamarátkinej 18tky
• začala som nosiť svoje čierne tenisky, ktoré nadovšetko milujem a mám s nimi len tie najlepšie (a grckové, haha) spomienky

• začalo byť o niečo teplejšie a tak som mohla vytiahnuť sukne spolu s nadkolienkami
• 29.4.2015 - ten pocit, keď sa od vás spolusediaca vzdiali na míle k oknu a začne jačať, že na sebe máte kosca (pavúka s dlhočíznymi nohami) a vy sa otáčate do strán sťa by ste prekročili rýchlosť svetla. Ten pocit, keď neviete, kde spadol a či ste ho vôbec striasli, bŕŕ ..
• ten pocit, keď vám profka povie, že dúfa, že sa nechystáte na vysokú (asi si začnem tie jej odporúčania pre každého písať)
• po dlhom čase sme spali u starkej a odtiaľ šli do MU :)

blog de la licorne
Okrem aprílových favoritov tu máme aj niekoľko marcových, keďže tých veľmi veľa nebolo. Dúfam, že sa vám moje fotografie páčia. Aké produkty ste si tento mesiac obľúbili vy ? :)

čierna linka na oči, ktorá drží celý deň a bez ktorej by som nevedela existovať (recenzia)
Skinfood Liquid Eyeliner

telová vôňa od Miss Sporty, ktorú som taktiež dostala na Vianoce vonia po ružiach a troška mi pripomína Eau de rose by Chloé. Lahodná vôňa ruží len škoda, že na oblečení nevydrží dlho.
Miss Sporty Clubbing Proof

nezabudnuteľné a lahodné Rilakkuma karamelizované tyčinky, ktoré budem milovať asi až do smrti (Nandemo box)
Rilakkuma Pretzels

šampón na vlasy s nektárom od Šaumy som mala vo vianočnom DM boxe. Lahodná vôňa, vlásky sú po použití pekne jemné a vláčne, no to zloženie by mohlo byť nabudúce priaznivejšie
blog de la licorne

už spomínaná vzorka micelárnej vody pre citlivú pleť od Biodermy. V budúcom článku o nej napíšem niečo viac. Teraz stačí keď poviem, že som si ju veľmi obľúbila :)

zápisník som dostala na narodeniny od krstnej a okrem toho, že spĺňam zadania, ho taktiež využívam na príležitostné kresby
blog de la licorne

blog de la licorne
Z a n k y o u   n o   T e r r o r : Anime, ktoré rozoberá vnútorný, resp. intímny život dvoch teroristov z Tokia, ku ktorým sa po čase pridá aj mladé dievča ktoré je presvedčené o tom, že na tomto svete nemá čo robiť a že nie je absolútne súce na nič. K tomuto anime som sa dostala cez Sakuru a na začiatku som bola skeptická, priznám sa, lebo som presne nevedela, čo od tohto anime čakať.  Každopádne moje hypotézy sa potvrdili a za dejom stojí silný príbeh o detstve týchto dvoch chlapcov, ktorý mali možno z určitého hľadiska aj pádny dôvod na skutky, ktoré vykonali. Ak už vás anime nezaujme, pozrite si aspoň tú nádhernú a miestami neskutočne realistickú grafiku ♥

Zankyou no Terror

K i m i   n i   T o d o k e (1st,2nd season) : Klasické shoujo anime o láske zo školského prostredia, ktoré opisuje život Sawako alebo Sadako, ako ju často nazývajú. I keď sa snaží byť milá a nájsť si cestu k ľuďom, darí sa jej to len veľmi ťažko a ľudí od seba skôr odháňa. (Sadako je naša Samara z Kruhu). Nakoniec sa však dá dokopy s dvoma dievčatami a napokon sa z nich stane vydarená trojka, ktorá rieši nielen problémy Sawako. Pekné, milé a hlavne vtipné anime :)

Kimi ni Todoke

K a m i s a m a   H a j i m e m a s h i t a   (1st season,2nd season,OVA) : Na začiatku som bola opäť skeptik, no keď som videla úchvatného líščieho boha, nemohla som odtrhnúť oči. Tvrdohlavá no zároveň milá a priateľská dievčina sa zo dňa na deň stane bezdomovkyňou a z ničoho nič stane bohyňou. Anime ukazuje rôzne vtipné príhody z ich života a hlavne poukazuje na lásku medzi ňou a Tomoe-m. Príjemná nadprirodzená oddychovka, ktorý by mohla mať kľudne aj tretiu sériu :) Rozmýšľam, žeby som skúsila aj mangu.

Kamisama Hajimemashita

A m n e s i a : Anime založené na dievčenskej hre, ktorému som zo začiatku nechápala a začala som ho chápať až po niekoľkých epizódach (dokopy ich je 12). Jedného dňa sa hlavná hrdinka tohto anime zobudí a nepamätá si absolútne nič, dokonca ani svoje meno. Postupom času sa začne pomaly rozpamätávať. V anime je niekoľko chlapov, ktorí o ňu majú pochopiteľne záujem, keďže je to pôvodne dating hra. Objavuje sa tam však aj záhadný zelenovlasý chlapík, ktorý vie podľa všetkého viac, než by mal. Nápad celkom dobrý, no myslím si, že to mohlo byť viac premyslené. Čo sa mi však na anime neskutočne páči sú dvoj či trojfarebné oči postáv ♥ A čo mi vadí asi najviac je to, že tá holka má na sebe VKUSE to isté oblečenie.

O r e    M o n o g a t a r i !! : Jedného dňa si dlhoročný kamaráti v metre všimnú, že je jedno dievča obťažované chlapíkom a tak mu jeden z nich pekne dohovorí, aby s tým prestal. Tak sa spoznajú všetci hlavní traja aktéri. Anime vyšlo nedávno a stále ešte nie je dokončené no predpokladám, že je sústredené predovšetkým na dve postavy - chalana, ktorý to dievča zachránil, a samotné dievča. Spočiatku chce záchranca dievča dohodiť svojmu najlepšiemu kamarátovi, no postupne, i keď celkom pomaly (veď chlap, ako inak) zistí, že dievča stojí o neho, nie o jeho kamaráta. Napokon sa tu však vytvára jemná zápletka, pretože dievča sa zapáči obom chlapcom. Sama som zvedavá, ako bude anime pokračovať a ako skončí. Každopádne už teraz sa stalo jedným z mojich obľúbených :)

Ore Monogatari!!

blog de la licorne
Y u m e m i r u   T a i y o u : Prvá a tuším, že aj posledná dokončená manga, ktorú som tento mesiac dočítala dokonca. Hlavná aktérka si myslí, že jej život je úplne hrozný a doma nechce byť už ani o minútu dlhšie a tak sa poberie preč, pričom narazí na chlapa v kimone, ktorý zaspal priamo na chodníku a na ktorého nedopatrením stúpi. Takto sa stretávajú dvaja hlavní aktéri. Chlap jej navrhne, že môže bývať v jeho dome, kde býva s ešte ďalšími 2 chalanmi za nízky nájom. Dievča pochopiteľne ponuku príjme, no musí však splniť tri úlohy, ktoré jej chlap zadá. Riadne zamotaná lovestory, ktorá zriedkavo zasahuje aj do školského života. Manga plná smútku ale aj radostí spojených s láskou, takže pokiaľ nefandíte romantike, žiadne čítanie pre vás :)

K e d a m o n o   K a r e s h i : Predstavte si, že sa vaša mama po rokoch od smrti otca dá konečne dokopy s niekým, koho naozaj miluje. Na tom by však nebolo nič zlé, pokiaľ by daný muž nemal syna, vášho nevlastného brata, ktorým je chalan, čo vás šikanoval už od útleho detstva. Okrem toho, že ho musíte znášať v škole, musíte ho znášať už dokonca aj doma. To je hlavný problém hrdinky tejto mangy, ktorý sa však napokon vykreslí ako jedna veľká výhoda.

T a m e n   de   G u s h i  (yuri, ♀+♀) : Kratučké komiksy o dvoch dievčatách, ktoré sa spoznajú vďaka náhode a jedna sa okamžite zamiluje do tej druhej. Vyhľadáva jej spoločnosť a napokon sa z nich stanú kamarátky. Ostane to však len pri kamarátstve ? :) Pekná a milá čínska manga, ktorej pokračovania sa neviem dočkať :)

N a m a i k i z a k a r i : Ten pocit, keď vám niekto lezie na nervy. Ten pocit, keď je to človek, ktorý je od vás mladší a je to jeden z najkrajších chalanov na škole. A do tretice ten pocit, keď ste jeho koučom v basketbale a zároveň ste dievča, o ktoré stojí. Spočiatku ho dievčina odmieta, no napokon podľahne. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať ďalej :)

O o k a m i   S h o u j o   to   K u r o  O u j i : Tuším vo februári som písala o anime, teraz som sa pustila do mangy. Príbeh dievčaťa, ktoré povie kamarátkam, že chodí s chalanom, ktorý je na škole dosť populárny a okolo ktorého sa točí nejedna dievčina. Samozrejme, že si to všetko vymyslela. Na oplátku však musí skákať ako on píska a urobí si z nej vlastne poslušného psa. Ako inak, aj tu to vrcholí láskou medzi dvoma hlavnými postavami.

H i b i   C h o u c h o u : Najnovšia manga, ktorú som začala čítať a ktorá opisuje život a predovšetkým lásku medzi dvoma tichými a plachými ľuďmi, ktorý majú spočiatku problém nadviazať kontakt jeden s druhým. Postupom času sa zbližujú viac a viac a nakoniec sa dajú do vzťahu. Som asi v polovici mangy. Chválim peknú a miestami rozkošnú kresbu :)

5 komentárov:

 1. Super shrnuti, vypada to, ze jsi mela hezky mesic :-) A Jumanji jsem taky uz hrozne dlouho nevidela, jako mala jsem tenhle film milovala :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tento komentár bol odstránený správcom blogu.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. vyzera to na velmi busy mesiac :))

  fashion blog http://www.sheistheone.ch/

  OdpovedaťOdstrániť

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)