M a r c h

Ahojte zlatíčka. Viem, že marec končí až za niekoľko dní, no nemohla som si pomôcť a pridávam článok s marcovou tématikou už teraz. V tomto článku spomeniem pre mňa dôležité veci, ktoré sa mi tento mesiac stali, zaujali ma, páčia sa mi.

• historicky diktátorská revue s Maťkou, na ktorú asi nikdy nezabudnem
• historicky prvá pusa s Maťkou (to už si vyložte každý ako chcete)
• skúsila som detoxikačný čaj
• testovala som koziu kozmetiku od Ziaja

• objednala som si kórejskú kozmetiku
• po balíček so Skinny TeaToxom som musela ísť na colnicu
• Boli sme s Maťkou v posilke (ruky, chrbát, ramená)
• boli sme so školou na film o hudbe, ktorá sa hrala za Železnou oponou
• starká urobila makové halušky, ktoré som jedla asi po troch rokoch ♥
• dostala som do daru dobrodružnú knižku ešte zo socializmu, ktorú môj pradedo akosi zabudol vrátiť, haha ♥
• kúpila som si svoj prvý proteín ! A ružový ♥

Bio Tech USA Weight Loss

• s Evičkou a Filipom sme strávili polku dňa v škole, polku dňa v meste. Ale dobre bolo.
• videla som asi najviac hororov v mojom živote. Síce sa ich bojím, no do Bagula zo Sinister som sa zaľúbila ♥
Peaceful Warrior je jeden pekný, parádny a motivačný film, v ktorom je vystihnutá podstata toho, ako niečo dokázať.
• videla som piatkové čiastočné zatmenie Slnka ♥
• bola som konečne po niekoľkých mesiacoch v Mudrovciach

Mudrovce

• dostala som tieto úžasné plavky
• ochutnala som Japonsko
• bola som v Štátnej filharmónii Košice
• prispela som na zbierku narcisov :)
• videla som film Stalingrad ♥♥♥
• pohrala som sa s novým dizajnom s Death Parade
• potešili ma známky ako napríklad 1 z francúzštiny a 2 z biológie ♥

Freedom Japanese Market

A teraz k anime. Rozhodla som sa, že v týchto článkoch uvediem aj tie, ktoré som si za tento mesiac pozrela. Nie je ich naozaj málo a ja keď sa naladím na anime, som schopná si pozrieť za deň aj dve. Bude to ale tým, že niektoré aj dosť pretáčam, pokiaľ tam nie je niečo zaujímavé. Každopádne, tu sú :)

D i a b o l i k   L o v e r s : Naivné dievča vychovávané prakticky kostolom bude tým istým svätuškárskym kostolom predhodené rodine mladých upírov ako obeta pre vzkriesenie istej čarodejnice. Anime má 12 epizód a zamilovala som sa snáď do každej jednej postavy. Okrem charakterov si ma získala aj kresba.

Diabolik Lovers Diabolik Lovers
Diabolik Lovers Diabolik Lovers
Diabolik Lovers Diabolik Lovers

S w e e t   L o v e   P a t i s s e r i e : Milé sladké anime z cukrárskeho prostredia, na ktorom sa aj zasmejete. Jednému dievčati sa splní sen a dostane sa na vysnívanú cukrársku školu, kde získa plno nových priateľov a zážitkov.

Sweet Love Patisserie Sweet Love Patisserie 

O r e n c h i   n o   F u r o    J i j o u : Ak si myslíte, že tá blonďavá morská panna, ktorá prebýva vo vani jedného študenta, je naozaj morskou pannou, ste na omyle. Je to morský chlap, merman ! Vtipné anime, ktoré sa odohráva viac-menej v kúpeľni medzi mladým chlapcom a morským mužom, do ktorej sem-tam prídu aj jeho známi ako chobotnica, duch, slimák (ktorý má mimochodom neskutočne úchylné scény :D) .. Naozaj som sa pri tom nasmiala. Anime obsahuje iba jemné náznaky lásky medzi dvoma chlapmi ^^~

Orenchi no Furo Jijou Orenchi no Furo Jijou
Orenchi no Furo Jijou Orenchi no Furo Jijou 
Orenchi no Furo Jijou

S a y   I   L o v e   Y o u : V poslednej dobe sledujem iba romantické anime. Toto je jedno pekné úžasné anime, kde sa chalan, ktorý je populárny a obľúbený zamiluje do úplnej sivej myšky. Spoznajú sa vďaka úplnej náhode a nakoniec si obaja padnú do oka. Okrem vzťahu dvoch hlavných postáv sa príbeh rozvíja aj v iných smeroch. Naozaj krásna a milá oddychovka :)

Say I love you Say I love you
Say I love you Say I love you

K i d d y   G r a d e : Futuristické anime, v ktorom sa agentky GOTTu snažia chrániť Zem a okolité planéty pred zlom. Je bežné, že vám robot robí spoločnosť a let do vesmíru je samozrejmosťou. Na anime sa mi páčia hlavne dve hlavné hrdinky Éclair a Lumiére, pri ktorých zistíte, že majú schopnosť sa reinkarnovať. Môj názor sa zhoduje s tými, ktorí tvrdia, že tomuto anime by stačilo 12 epizód, nie 24. Hlavná zápletka sa vám rysuje po niekoľkých dieloch. Anime má aj dosť vedľajších, pre mňa nepodstatných scén. Každopádne, je jedno z mojich najmilších :)

Kiddy Grade Kiddy Grade
Kiddy Grade Kiddy Grade

K i d d y   G i r l - a n d  (druhá séria Kiddy Grade) : Podobná tématika ako pri Kiddy Grade, avšak poňatá zábavnejšie, povedala by som. Dve hlavné hrdinky Ascoeur a Q-feuille pracujú ako čašníčky v kaviarni/cukrárni, no zároveň sú tiež členkami GOTTu a bojujú proti zlu.

Kiddy Girl-and

N o r a g a m i : Anime z božského prostredia, kde sú Bohovia bojujúci v našom svete proti rôznym formám démonov, ktorých väčšinou nevidíme. Každopádne, jedno dievča jedného Boha uvidí prechádzať cez frekventovanú cestu a v snahe zachrániť mu život skočí pod autobus. Tu sa začína vlastne celý dej, kedy sa títo dvaja spoznajú a touto udalosťou sa z dievčiny stane half-phantom. Od tejto chvíle spoločne prechádzajú životom a zároveň chránia mesto pred nájazdmi démonov.

Noragami Noragami
Noragami Noragami

A o   N o   H a r u   R i d e (plus 2x OVA) : Romantické anime o neopätovanej láske, ktorá sa však po rokoch opäť prejaví a čaká ju happy ending. Priznám sa, toto anime ma miestami veľmi dojalo. Zaslúžilo by si viac, než len 12 epizód. Opäť platí, že do kresby a deja som sa jednoducho zamilovala a vžila.

Ao Haru Ride Ao Haru Ride
Ao Haru Ride Ao Haru Ride

V a m p i r e   K n i g h t : Zhliadla som dve série tohto anime a čaká ma ešte OVA. Anime z viac-menej z upírsko-školského prostredia. Na jednej strane ľudia, na druhej upíri a celé anime sa točí okolo dievčiny meno Yuuki, ktorú pred útokom upíra zachránil iný upír, keď bola malá. Samozrejme, okrem nej je do deja zapletený aj Kaname, čistokrvný upír, ktorý ju zachránil a Zero, ktorý je tiež upírom, no oproti nemu menejcenným. Na druhej sérii mi vadí, že má otvorený koniec.

Vampire Knight  Vampire Knight

F u l l   M e t a l   P a n i c  -  S e c o n d   R a i d : Full Metal Panic bolo jedno z mojich úplne prvých anime, ktoré som mala možnosť vidieť a ktorých sa nevzdám nikdy. Keď prišlo FMP? - Fumoffu, potešila som sa ešte viac. No nejako som zabudla sledovať novinky a ušlo mi, že v 2005 vyšla aj tretia séria. V tejto sérii sa odohráva viac bojov, no jedna hlavná zápletka tam stále je. Okrem iného vzťah Kaname a Sousukeho napreduje ďalej ♥ (Kana-chan je spolu s Éclair vlastne jeden z mojich prvých obľúbených charakterov).

Full Metal Panic Second Raid Full Metal Panic Second Raid

D e a t h   P a r a d e : Aanime, ktorého sériu som dokončila pred piatimi minútami a stále som v očakávaní, že nejaká druhá séria bude. Anime je na spôsob akéhosi súdu, ktorý by mal prísť po vašej smrti. Nepamätáte si nič ohľadne toho, ako ste zomreli ani toho, kým ste boli. Postupne sa vám však v anime vracajú spomienky za predpokladu, že pokračujete vo vopred vylosovanej hre, ktorá mimo iného určí to, či poputujete naspäť k životu, alebo vs to vtiahne do prúdu. Je to úžasné anime aj na zamyslenie a píšem to preto, že som si vďaka nemu uvedomila isté veci a začala som sa na svet pozerať z iného uhla. Taktiež som väčšinu posledných častí doslova prerevala (preplakala), pretože ma to naozaj dojalo. Námet neskutočný, kresba dvakrát tak. Som rada, že som naň narazila na We♥It, keď som hľadala nejaké animácie. Oplatí sa pozrieť :)

Death Parade Death Parade
Death Parade Death Parade 

K u r o s h i t s u j i   B o o k   o f   C i r c u s : Kuroshitsuji je  pre mňa akoby posvätné anime, pretože aj vďaka nemu som svoj predošlý anime blog zmenila vcelku na hrad. Ktorí ho poznajú, vedia. Dopátrala som sa k tomu, že  toto anime má aj 3. sériu a dokonca ešte aj OVA. Dnešné poobedie som teda strávila pri celkom dojímavom anime, pri ktorom som miestami uronila aj slzu. Krádež detí, čo by sa mohlo zdať ako hlavná zápletka, má oveľa hlbší význam.

Kuroshitsuji Book of Circus Kuroshitsuji Book of Circus

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Návrat k prírode

A teraz k novej g i v e a w a y ! Máte možnosť vyhrať až 3 balíčky prírodnej kozmetiky Nobilis Tilia, ktoré do giveaway ponúkla stránka Návrat k prírode. Poradie výherkýň určím ja následným losovaním, ktoré prebehne 21.4.2015.

P r v ý   b a l í č e k
pleťové mlieko Karité
pleťová voda Ruža
pleťové mlieko odličovacie
jemný vanilkový hydratačný krém

Návrat k prírode

D r u h ý   b a l í č e k
• pleťové mlieko Karité
• pleťová voda Ruža
• pleťové mlieko odličovacie

Návrat k prírode

T r e t í   b a l í č e k
• pleťová voda Ruža
• pleťové mlieko odličovacie

Návrat k prírode

P o d m i e n k y
• sledujte tento blog cez GFC + napíšte meno, pod ktorým ho sledujete
• napíšte mi, čo pre vás špeciálne sa vám stalo v marci :)
• dajte lajk na Nobilis Tilia + pripíšte meno, pod ktorým lajkujete
• napíšte mi svoj e-mail
• šanca na výhru sa automaticky zvyšuje aktivitou na blogu :)

Návrat k prírode

B o n u s y 
• sledujte na Bloglovine, na Instagrame, na Tumblri alebo zdieľajte článok na sociálnych sieťach/blogu. Za každé jedno sledovanie si môžete napísať osobitý komentár, no nezabudnite pripísať meno/link.

Návrat k prírode

60 komentárov:

 1. gfc: dominika sedliakova
  ddbauer2@gmail.com
  Poprvé som videla zatmenie slnka :D a po roku som našla môj zapatrošený baby lips :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. GFC: Caroline Red-haired
  stránku mám také lajknutou jako Caroline Red-haired
  Můj email: xlolkax@seznam.cz
  Zažila jsem skvělý večer nejdřív v kině se svým přítelem, kamarádkou a jejím přítelem a pak jsme pokračovali v restauraci na vínku. Ono se to zdá jako úplně obyčejná věc, ale když má člověk stále plno práce, málokdy ho čeká takto zábavný večer :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veľmi dobre poznám stereotypné dni. Tento deň musel byť naozaj parádny :)

   Odstrániť
 3. GFC Nikola Orechovská
  nikolaorechovska@gmail.com
  Nika Orechovská
  čo som zažila v marci ? :) oslávila som spoločne s mojimi dvomi najlepšími kamarátmi ich osemnástku, zažila najkrajšie prvé rande a prechádzku na najromantickejšom mieste v košiciach :) a začala chodiť na box a na jógu :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Najromantickejšie miesto v KE ? To by ma teda zaujímalo, ktoré to podľa teba je :)

   Odstrániť
  2. výhľad na celé mesto na Vyšnom Opátskom :)

   Odstrániť
 4. sledujem na insta : niikus_o :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. aj na bloglovine pod menom Nikola Orechovská :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ahoj sledujem na GFC- Dasa Frantova, na FB- Dasa Frantova
  moj mail je dasafrantova@gmai.com
  určite bol veľmi zaujímavý západ slnka :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. a sledujem aj na instagrame- dasafrantova

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Anime moc nesleduji, ale po tvých tipech jsem docela dostala chuť se na nějaké po dlouhé době zase mrknout :-) A giveaway vypadá skvěle, od téhle značky jsem zatím nikdy nic nezkoušela :-) Co se týče března, tak proběhl celkem klidně, ale co mi udělalo největší radost, tak asi výhra v anglické soutěži, pořízení si nádherných květinových šatů (i když bude těžké vydržet do léta :-D) a že jsem konečně v našem městě našla drogerii, kde prodávají produkty Ziaja a vosky YC :-)

  GFC : Whatever
  FB : Žaneta Kovářová
  zakov77@seznam.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Anime mám moc ráda a tyhle vypadají opravdu skvěle! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Odporúčam si pozrieť aspoň ukážky, možno zaujmú :)

   Odstrániť
 10. Vyššie spomenuté anime som videla všetky okrem O r e n c h i n o F u r o J i j o u a to mám v pláne skuknúť niekedy cez Veľkú noc, kedže je to strašne super a vtipné. A aj podla mňa bol marec super mesiac, hlavne to zatmenie slnka :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Toto anime mi vykúzlilo úsmev na tvári, práve vtedy, keď som potrebovala ♥

   Odstrániť
 11. Konečne sa mi dajú písať komentáre, a môžem ti napísať ten román ktorý som pôvodne chcela, len tá iMrcha mi ho mazala! :D
  Takže..
  * My bottle fľaštička je skvelá! Páči sa mi odkedy som ju prvý krát videla na Tumblri.. a sama som si teraz objednala Voss (akože darček k meninám od našich).
  * Slovenská pošta tento mesiac "potešila" aj mňa, jednej slečne som posielala výhru z mojej GA do Česka a ako viem, doteraz jej neprišla. Asi urobím menší cirkus o:)
  * Makové halušky by som si dala aj ja, zbožňujem ich ♥ Rovnako ako všetky cestoviny, a vlastne veci s makom :3
  * Ten proteín sa mi veľmi páči! Snáď si niekedy nejaký zaobstarám aj ja, ale až keď sa odhodlám cvičiť. (Akože za odmenu).
  * Zatmenie slnka bolo najkrajšie ♥
  * Rovnako ako aj skvelé fotky z Mudroviec :3
  * A ako aj plavky. Plavky na takýto štýl sa mi tiež nesmierne páčia ♥

  GFC: Monica Rae .. už dlho O:)
  -Špeciálne v Marci sa mi stalo asi to, že som sa odhodlala ostrihať si vlasy a nafarbiť ich na čierno. Takéto výjavy u mňa niesu bežné.
  -Like som dala pod menom Monika Hudová (:
  - monicaraexo@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Teším sa s tebou, že už všetko funguje ♥
   • Dúfam, že keď ja budem odosielať, nebude s tým žiaden problém, lebo inak .. Už fakt nastane peklo.
   • Veci s makom áno, ale cestoviny nejako extra neobľubujem.
   • Upozorňujem, je veľmi sladký. Takže ak nemusíš veľmi sladké, vanilkový určite nekupuj :)
   • Ďakujem a ďakujem ♥

   Odstrániť
 12. ♥ Bloglovin - Being As An Monica .. a zistila som že sledujem iba teba, ha :D

  OdpovedaťOdstrániť
 13. ♥ Tumblr - i-love-cats-and-books-and-you :3

  OdpovedaťOdstrániť
 14. gfc: kinda difficult
  Ja som dobre napísala oba testy v škole! :D a to mi stačí, do skúškového celkom pokoj až na 300 seminárok :D
  fb: Júlia Dom.
  mail: juliadreams@centrum.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 15. GFC, FB: Lucia Balintová
  lucinkabalintova@gmail.com
  V marci som objavila skvelý film a to Divočina, bola som naňho v kine a musím povedať, že je to film, ktorý by som si pozrela aj znova, čo sa u mňa veľmi nestáva preto mi to príde špeciálne. :D Boli sme aj na Chappie to tiež nebolo zlé až ten koniec, ten sa mi zdal prehnaný. :) Inak nič zaujímavé okrem toho, že vypuklo jarné upratovanie. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Gabika17:52

  FB,GFC: Gabriela Pulkertová(sledujem ťa už dávno)
  dievca319@azet.sk
  v marci som bola dobrovoľne zbierať peniažky pre ligu proti rakovine :) zároveň som aj prispela... bola som v kine na rezistenciu... konečne som sa stretla s kamarátkami po dlhej dobe na vínku :) taktiež ako si spomínala, bolo to zatmenie :) (sledovala som ho prvýkrát v živote)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pekný skutok :) Ja som tiež prispela a som veľmi rada :)

   Odstrániť
 17. GFC: Jana Nováková. Začala jsem cvičit jógu a zvládat analytické účetnictví. FB: Margareth Wittgenstein. philosoraptorka@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 18. Tento komentár bol odstránený správcom blogu.

  OdpovedaťOdstrániť
 19. GFC: ZdeňkaM
  FB: Denika Abomination
  zdenkamartinakova@gmail.com
  Flaška my bottle vypadá moc hezky! Koukám, že se ti toho přihodilo opravdu hodně. :) Mě v březnu odjela kamarádka do Anglie takže březen moc dobře nezačal ... Pak mě ale potěšilo, když mi došly objednané šaty s pobertovým plánkem z HP a černá skater skirt. Na konci března jsem byla asi nějak naměkko či co slza mi ukápla u filmu S láskou, Rosie i u nové popelky. :D :)

  OdpovedaťOdstrániť
 20. Instagram: denikaabomination
  zdenkamartinakova@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 21. Sdílím zde: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1419445231694514&id=100008871519564
  zdenkamartinakova@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 22. Tento komentár bol odstránený správcom blogu.

  OdpovedaťOdstrániť
 23. Awwwww everything is soooo lovely! <3

  Love from México. <3

  http://stylenflowers.blogspot.mx

  OdpovedaťOdstrániť
 24. GFC: Julis Nemcová
  FB: Júlia Nemcová
  email: julisnemcova@gmail.com

  Čo špeciálne sa mi stalo v marci? Za nič špeciálne to nepovažujem, ale zažila som skvele strávené hodiny v stranách mojich obľúbených kníh. Keďže marec je mesiac knihy, snažila som sa čítať ešte viac ako obvykle. O áno, a zaplatila som si letenku do Londýna za mojou sestrou, čiže už v júni sa môžem tešiť že ju po pol roku znova uvidím :)

  OdpovedaťOdstrániť
 25. Co speciálního se mi stalo v březnu? Když pominu ty negativní věci (jako první průšvih + přesčas v práci), tak jsme si s přítelem po dlouhé době konečně udělali výlet mimo město a udělalo mi velkou radost, jak hezky nám to celé naplánoval :-) Sleduji tě přes GFC pod jménem Klára Komrsová, Nobilis sleduji už delší dobu a to taktéž pod jménem Klára Komrsová :-) k.komrsova@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 26. Thanks for your comment.
  I don't understand much from your post but your photos are really beautiful. Gifs are so cute. <3

  Regards from Poland ^^

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. I am too lazy for the translation, haha. But thank you very much :) ♥

   Odstrániť
 27. GFC - Kristýna Košuličová
  FB - Kikina Kristýna Košuličová
  V březnu jsem se dostala na mistrovství české republiky :)
  tynka.kosulicova@seznam.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 28. Hello, can you write the same for me, but in english? I don't understand... :(

  ♥Zapraszam do Sali-klik!♥

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. I will translate it as soon as possible :)

   Odstrániť
 29. Moc hezká soutěž :-) Sleduji přes GFC jako Sedmikráska. FB like: Lenka Kalašová. Mail: USedmikrasky (zavináč) seznam.cz. Přemýšlím už asi 10 minut, co zajímavého se mi stalo v březnu, a ještě jsem na nic nepřišla :-D Takže asi nic extra, stále vše při starém :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 30. :) velmi pekna sutaz
  gfc tento ucet fb Nikola Benková
  n.princess(zavinac)azet.sk
  a našla som si noveho priatela (po roku :D )

  OdpovedaťOdstrániť
 31. zdielam tu
  https://www.facebook.com/pages/Giveaway-SKCZ/723421241025612?ref=hl

  OdpovedaťOdstrániť
 32. Bloglovin Nikola Benková

  OdpovedaťOdstrániť
 33. instagram sweet_lollipopqueen

  OdpovedaťOdstrániť
 34. Uh, I don’t like Diabolik Lovers. In my opinion, it was completely stupid. ^^’ Say I Love You was ok. Noragami and Ao Haru Ride - amazing! ^o^ Vampire Knight was one of my first anime (I love Zero :D).
  Thank you for comment on my blog (tojikomerareta-tori.blogspot.com)!
  Love from Poland! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 35. Ahoj, já jsem v práci, která mě deptala podala výpověď a žiju z toho pocitu doteď :D
  GFC a FB Anežka Koroze

  anezka.koroze@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 36. nice giveaway :3, happy easter btw

  http://adhiwahyudi.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 37. GFC Netty vanity
  FB Netty Pleštilová
  netty.vanity@gmail.com
  No to bude asi povýšení!:))

  OdpovedaťOdstrániť
 38. https://twitter.com/halfbloodwh0re/status/587025080653328387 :)

  OdpovedaťOdstrániť
 39. GFC - Diary of a Girly Things
  FB - Jana Pelíšková
  diaryofagirlythings@seznam.cz
  Upřímně mě nenapadá nic, co by se mi v březnu stalo. Možná tak nějaký povedený test ve škole, ale nic extra se pravděpodobně nestalo. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 40. GFC & FB: Lenka Ďurčeková
  Email: lenka.durcekova@gmail.com
  Špeciálne? Urobila som svoju prvú objednávky na BookDepository! :) Najskôr som bola síce zdesená, že mi niekto vybieli účet, ale všetko prebehlo dobre a knihy už mám doma. A Walk to Remember od Nicholasa Sparksa a The Adventures of Sherlock Holmes od Sira A. C. Doyle-a. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 41. GFC: MarTina
  FB: Martina Sabolová
  mail: hiimjennifer0102@yahoo.sk
  instagram: martina155
  tumblr:littlemadoctopus
  No a čo sa týka toho marca, väčšinu môjho času zabralo nejaké to anime (nechávam sa inšpirovať článkami), plus nejaká tá posilka a samozrejme coffee talks :)

  OdpovedaťOdstrániť

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)